سهیل نفیسی با «چنگ و سرود» می‌آید

soheil-nafisi

«چنگ و سرود» سومین آلبوم سهیل نفیسی است که از سوی نشر هرمس منتشر می‌شود و به گفته او مجوز شعرهای این آلبوم صادر شده و از هفته آینده ضبط این آلبوم آغاز می‌شود.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از خبرآنلاین سهیل نفیسی درباره آلبوم «چنگ و سرود» گفت: «این آلبوم ادامه منطقی آلبوم «ری را» به شمار می‌رود و در آن اشعاری از شاعران معاصر از جمله نیما یوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، سهراب سپهری و ابراهیم منصفی را اجرا خواهم کرد.»

وی درباره مضمون محوری آلبوم «چنگ و سرود» نیز یادآور شد: «همان طور که شعر معاصر از نظر مضمون متنوع است در آلبوم «چنگ و سرود» هم سعی کرده‌ام این تنوع را رعایت کنم و شعرهایی انتخاب کرده‌ام که با روحیه مردم از نظر عاطفی و اجتماعی رابطه تنگاتنگ داشته باشد.»

به گفته نفیسی، آهنگسازی این آلبوم را همچون دو تجربه پیشین خود و براساس تجربه آوازی ساخته و گیتار به عنوان ساز اصلی در آلبوم با شعر همراه شده است.

این آهنگساز و خواننده در اجرا و ضبط این آلبوم ازهمکاری پیتر سلیمانی‌پور به عنوان نوازنده گیتار استفاده می‌کند. پیش از این نفیسی در آلبوم‌ها و اجراهایش به تنهایی گیتار می‌زد. این نخستین همکاری نفیسی و سلیمانی‌پور در اجرای موسیقی است.

او درباره ادامه این همکاری، گفت: «برای من مهم دوستی است. اگرشرایط همکاری در آینده فراهم شد، بی‌شک دوباره تجربه‌های مشترکی با هم خواهیم داشت. آلبوم «چنگ و سرود» تا اواخر سال از سوی نشر هرمس منتشرخواهد شد.»

نفیسی که آخرین کنسرت‌اش را سال ۸۷ به مدت سه شب در تالار آبی کاخ نیاوران اجرا کرد درباره کنسرت‌های آتی خود، گفت: «فعلا قصد برگزاری کنسرت ندارم. من برخلاف بسیاری ازموزیسین‌ها زندگی و اموراتم از راه موسیقی نمی‌گذرد و حرفه من نجاری و کار با تیر و تخته است. برگزاری کنسرت نیازبه آرامش خیال و امنیت مالی دارد که من درشرایط فعلی چنین آرامش و امنیت خاطری ندارم.»

وی افزود: «البته جنس موسیقی و روحیه من به گونه‌ای است که خودم آنچنان علاقه‌ای ندارم زود به زود با مخاطبانم روی صحنه دیدار کنم.»

سهیل نفیسی نخستین بار با انتشارآلبوم «ری را» به علاقه‌مندان موسیقی معرفی شد. در آلبوم «ری را» نفیسی به اجرای اشعاری از شاعران صاحب‌نام معاصر نظیر نیما، اخوان و شاملو پرداخته بود. او در آلبوم «ترانه‌های جنوب» با حفظ شیوه قبلی اجرای خود ترانه‌های دوست هنرمندش ابراهیم منصفی معروف به «رامی» را با گویش جنوبی اجرا کرد که این آلبوم نیز با استقبال خوبی روبرو شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*