ماتیاس کروگر: ارکستر سمفونیک تهران زنده و پویاست

conductor-matthias-kruger

رهبر مهمان اركستر سمفونيك تهران نقطه قوت اين اركستر را هوش و توانايي بالاي نوازندگان آن دانست و گفت: اركستر سمفونيك تهران زنده و پوياست.

ماتياس كروگر افزود: نوازندگان اركستر سمفونيك تهران، ذهن آماده‌اي براي درك و دريافت قطعات و ساختار زيبايي شناسانه آن دارند و ريتم و تمپوي دروني قطعات را بسيار خوب تشخيص مي‌دهند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از انجمن موسيقي، كروگر در مورد نخستين تمرينش با اركستر سمفونيك گفت:تمرين ديروز بسيار ثمر بخش بود و اعضاي اركستر نشان دادند كه از توانايي خوبي در اجرا برخوردارند.

ماتياس كروگر درسال ‪ ۱۹۸۰‬در شهر Rottweil ‬آلمان متولد شد.از سال ‪۱۹۸۶‬ اولين درس‌هاي پيانو و آهنگسازي را شروع كرد. درس‌هاي آهنگسازي را در دانشگاه كلن با پروفسور ‪ York Holler‬و درس پيانو را در همان آكادمي با پروفسور‪ Klaus Oldemeyer ‬ادامه داد و از كلاس آن‌ها فارغ التحصيل شد.

وي همچنين درس آهنگسازي را در كنسرواتوار ‪ national supereur‬ پاريس در كلاس ‪ Frederic durieux‬و‪ yann geslin ‬ادامه داد و موفق به اخذ ديپلم از كلاس آنان شد.درس رهبري اركستر را در فرانكفورت با پروفسور ‪woujciech‬ ‪ rajski‬ ادامه داد و از اين آكادمي با درجه عالي فارغ التحصيل شد.

كروگر در سال ‪ ۱۹۹۲‬موفق به اخذ جايزه برترين آهنگساز جوان شد و در سال هاي بعد چند بار ديگر اين عنوان و جايزه‌اش را به دست آورد.

وي همچنين رپرتواري مركب از كارهاي كلاسيك تا معاصر را با اركسترهاي متفاوتي در اروپا به روي صحنه برده است.

اركستر سمفونيك تهران روز گذشته با رهبريماتياس سباستين كروگر در تالار رودكي تمرينات خود را آغاز كرد.

دراين تمرين كه تمام اعضاي اركستر حضور داشتند،پس از آشنايي اعضاي اركستر با كروگر،اركستر به رهبري اين رهبر آلماني سمفوني ‪ ۳۴‬موتسارت را به خوبي و با رضايت كروگر تمرين كرد.

پس از آنتراكت، اركستر مجددا در تالار حاضر شد و به تمرين رقص‌هاي اسلاو اثر دورژاك و اورتور فلدرماس از اشتراوس پرداخت كه با تشويق كروگر به پايان رسيد.

اعضاي اركستر كه رضايت خاطر در وجودشان موج مي‌زد در خلال تمرين و پس از آن از حضور اين رهبر آلماني ابراز رضايت كردند.

ماتياس سباستين كروگربه دعوت انجمن موسيقي ايران به كشورمان سفر كرده و از ‪ ۲۸‬تا ‪ ۳۰‬مهرماه در تالار وحدت به رهبري اركستر سمفونيك خواهد پرداخت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*