پرفروش‌های موسیقی هفته،موفقیت آلبوم‌های جدید

Zac Bandrown B

در دوئلی بسیار نزدیک گروه زاک براون با آلبوم «هر چه بدهی همان نصیبت می‌شود» موفق شد مارون‌فایو را با آلبوم «Hands All Over» شکست بدهد و صدرنشین شود.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، در این هفته شش آلبوم جدید جایی در فهرست ۱۰ آلبوم پرفروش برای خود باز کردند. گروه زاک براون که امسال جایزه گرمی بهترین هنرمند جدید را دریافت کردند با فروش ۱۵۳ هزار نسخه از آلبومشان صدرنشین شدند.

طبق آمار نیلسن ساونداسکن سهم اولین آلبوم گروه مارون‌فایو در سه سال گذشته از بازار موسیقی ۱۴۲ هزار نسخه بود. رقابت این دو گروه در هفته گذشته بحث اصلی متخصصان بازار موسیقی بود. این رقابت با اختلاف حدود ۱۲ هزار آلبوم به سود گروه براون خاتمه یافت.

با این حال شروع آرام این دو آلبوم مهر تاییدی است بر فصل رکود در بازار موسیقی، فصلی که فقط آلبوم‌های پرسروصدا در آن موفق بوده‌اند. آلبوم‌های لینکین پارک و کیتی پری که همه منتظر رکوردشکنی‌اشان بودند نیز چندان موفق نبودند.

در میان آلبوم‌های جدید، «سال بدون باران» کار سلنا گومز و دسین با فروش ۶۶ هزار نسخه چهارم شد.

آلبوم جدید کارلوس سانتانا با نام «بهشت گیتار: بهترین‌های گیتار کلاسیک تمام دوران» با اختلاف فروش تنها ۳۰۰ نسخه نسبت به «سال بدون باران» پنجم شد.

جان لجند و دروتس، خوانندگان سبک R&B با آلبوم مشترک «بیدار شو!» و فروش ۶۳ هزار نسخه هشتم شدند.

بیلی کارینگتن با آلبوم «Enjoy Yourself» و فروش۴۵ هزار نسخه جایی بهتر از رتبه نهم پیدا نکرد.

آلبوم «یک هزار خورشید» کار گروه لینکین پارک با ۷۰ هزار نسخه فروش و سقوط دو پله‌ای سوم شد. این آلبوم ۷۱ درصد افت فروش داشت.

«بهبودی» کار امینم همچنان در جدول است، این آلبوم با سقوط سه پله‌ای و فروش ۶۶ هزار نسخه ششم شد. تاکنون دو میلیون و ۶۵۰ هزار نسخه از این آلبوم به فروش رسیده است. بدین ترتیب آلبوم «اکنون نیازمند تو هستم» کار گروه لیدی آنت‌بلوم با فروش دو میلیون و ۶۴۰ هزار نسخه عنوان پرفروش‌ترین آلبوم سال را به «بهبودی» واگذار کرد.

تری سانگز با آلبوم «شور، رنج، لذت» با افت ۷۳ درصدی و فروش ۶۶ هزار نسخه هفتم و «دنیای من ۲٫۰» کار جاستین بیبر با افت ۹ درصدی و ۳۳ هزار نسخه فروش دهم شدند.

آلبوم‌هایی از نیل یانگ، اریک کلاپتن، فیل کالینز از مهم‌ترین آلبوم‌های هفته آینده هستند. آلبوم «من آدم نیستم» کار لیل وین نیز سه هفته زودتر از پخش سی‌دی‌هایش به صورت دیجیتالی عرضه می‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*