کنسرت همایون شجریان و گروه حصار در تالار وحدت

گروه موسیقی حصار به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی همایون شجریان روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه سال جاری ساعت ۲۱ در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

گروه همنوازان حصار به سرپرستی علی قمصری و خواندگی همایون شجریان که روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه سال جاری در برج میلاد و روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه در تالار اندیشه به صحنه رفته بود، هم اکنون قصد دارد همان برنامه را به مدت سه شب در تالار وحدت به صحنه ببرد.

این کنسرت که به دلیل ترافیک برنامه‌های سالن‌ها و مصادف شدن آن با اجرای پروژه موسیقی سیمرغ به آهنگسازی حمید متبسم در همان روزها نتواست در سالن های دیگر تمدید شود، در شهرستان‌های مختلف نیز برنامه ی خود را تکرار می‌کند.

قطعات بخش اول این کنسرت، مقدمه دشتی به همراه آوازهای «بی‌دل و بی‌زبان» و «صنما»، چهار مضراب، تصنیف «خاکدان عشق»، مقدمه نوا ، ساز و آواز «نقش خیال»، تصنیف «توبه‌شکن»، ضربی نهفت به همراه آواز نهفت و تصنیف «شهر به شهر» از آلبوم «نقش خیال» هستند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از ایرنا، قطعات بخش دوم نیز شامل مقدمه چهارگاه به همراه آواز «برون از دیده‌ها»، تصنیف «در عاشقی»، تکنوازی تار، تصنیف «آب، نان، آواز»، ساز و آواز شوشتری، تصنیف «به‌جان تو»، ساز و آواز «گناه عشق» و تصنیف «هوای گریه» از آلبوم «آب، نان، آواز» است.

گروه همنوازان حصار با ترکیب علی قمصری به عنوان آهنگساز و نوازنده تار، سهراب پورناظری نوازنده کمانچه، مصباح قمصری نوازنده کمانچه باس، نگار خارکن نوازنده کمانچه آلتو، علی اصغرعربشاهی تار،نوشین پاسدار نوازنده عود، حسین رضایی نیا نوازنده دف، همایون نصیری نوازنده دمام و سازهای کوبه‌ای و آیین مشکاتیان نوازنده تنبک و کوزه در این کنسرت سه روزه صدای همایون شجریان را همراهی می کنند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. در سایت ملودی برای نوشتن متن حتما برای خودتان یاد آوری کنید که خلیج پارس نه کشورهای خلیج و تالار رودکی( که نام بزرگ مرد شعر ایران است) نه وحدت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*