علیرضا قربانی با گروه شمس کنسرت می‌دهد

alireza-ghorbani

علیرضا قربانی به عنوان خواننده با گروه شمس همکاری می​کند.این گروه قرار است به مناسبت سی امین سالگرد فعالیتش در تهران به اجرای برنامه بپردازد.

گروه موسیقی شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری درسی امین سال فعالیت خود کنسرت متفاوتی را با خوانندگی علیرضا قربانی در تهران برگزار می​کند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبر آنلاین،تهمورس پورناظری نوازنده و آهنگساز این گروه با علام این خبر در جمع خبرنگاران گفت:« از ماه‌ها پیش صحبت برگزاری کنسرتی متفاوت درجشن سی سالگی تاسیس گروه شمس بود تا اینکه تصمیم گرفتیم کنسرتی کاملا جدید و متفاوت از کارهای قبلی گروه را اواخر بهمن ماه در تهران برگزارکنیم.»
به گفته وی ،« پس از برگزاری این کنسرت تور موسیقی گروه شمس از فرودین در اروپا و آمریکا برگزار خواهدشد .»

وی با اشاره به حضور علیرضا قربانی و ترکیب جدیدی از نوازنده​ها ، ادامه داد:«در این برنامه​ها کنسرت​های متفاوتی را اجرا خواهیم کرد، البته لوح فشرده قطعات و اجراهای جدید آماده شده که همزمان با برگزاری کنسرت توزیع خواهدشد. »

به گفته تهمورس پورناظری گروه شمس قریب به ۱۱ سال است که بدون خواننده و با همخوانی روی صحنه رفته و پس از سال​ها علیرضا قربانی نخستین خواننده​ای است که این گروه را همراهی می​کند. وی در ادامه صحبت هایش از سهراب پورناظری به عنوان موثرترین نوازنده ترکیب گروه جدید شمس یاد کرد.

کیخسرو پورناظری سرپرست و آهنگساز گروه شمس هم در تایید صحبت​های تهمورس درباره حضورعلیرضا قربانی گفت:«حضورعلیرضا قربانی برای ما مغتنم است. قربانی هنرمند با اخلاق و توانایی است . امیدواریم بتوانیم همیشه با هم همکاری‌ داشته باشیم.»

علیرضا قربانی خواننده نیز درباره حضورش در برنامه​های آتی گروه شمس گفت:« بحث عاطفی اعضای گروه یکی از نکات مهم برای پیوستن به گروه شمس بود، البته سال​هاست که من با اعضای این گروه دوستی دارم، ولی این برای نخستین بار است که با هم همکاری می​کنیم .»

تهمورس پورناظری درباره قطعات اجرایی این کنسرت گفت:«تمامی کارهای ما در این اجرا جدید هستند.»
او افزود:«دو سال پیش در بزرگداشت مولانا هم قصد داشتیم قطعه​ای را اجرا کنیم که به نوعی ترکیبی از مجموعه کارهای قبلی گروه شمس بود که احتمال اجرای این قطعه برای زنده کردن خاطرات مردم با گروه شمس در این کنسرت وجود دارد.»

این نوازنده تنبور با بیان اینکه پایه کار​ گروه شمس نسبت به گذشته تفاوتی نکرده، گفت: «کار ما دراین اجرا متفاوت است ، بخشی از این تفاوت با آمدن خواننده ایجاد شده اما پایه اصلی گروه شمس تغییری نکرده​است.»

او ادامه داد:«قطعات اجرایی در این برنامه بر اساس اشعار شاعران معاصر ساخته​ شده​است، در واقع باید گفت که در بخش تنبور از اشعار معنوی و در بخش دیگر از شعرهای عاشقانه استفاده کرده‌ایم.»

در این کنسرت علیرضا قربانی اشعاری ازمولانا،پرتو کرمانشاهی، محمد علی بهمنی و چند تن دیگر از شاعران را اجرا خواهد کرد.
به گفته تهمورس پور ناظری در روند شکل گیری این کنسرت علیرضا قربانی نیز تعدادی ازاشعاری را که تاکنون مورد توجه آهنگسازان نبوده ،به پدرم پیشنهاد کرده وپدرم براساس این شعرها، آهنگ هایی را ساخته که در برنامه های آتی گروه شمس اجرا خواهندشد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*