موسیقی و شعر از عناصر مهم نمایش «رستم و اسفندیار» است

pari-saberi

پري صابري با اشاره به استفاده از اشعار فردوسي، حافظ و خيام در نمايش «رستم و اسفنديار» گفت: در اين نمايش موسيقي و شعر به همراه بازي و حركت از عناصر مهم هستند كه به آن بايد توجه كرد.

پري صابري كارگردان تئاتر با اشاره به نقش موسيقي، شعر، بازي و حركت در نمايش «رستم و اسفنديار» گفت: در اين نمايش موسيقي وشعر نقش مهمي دارند و علاوه بر آن بازي و حركت نيز تاثيرگذار هستند.
وي با اشاره به اشعار فردوسي كه در اين نمايش استفاده شده، ادامه داد: در اين نمايش از اشعار فردوسي استفاده كرده‌ايم و در اين ميان چند بيت از حافظ و خيام نيز آورده شده است.
صابري تصريح كرد: اين اشعار ما را به معرفت، شادي و همزيستي دعوت مي‌كند و اين كه انسان‌ها نبايد آزمند باشند و مرگ و زندگي مانند دو روي سكه است كه در آن واحد به سراغ آدم مي‌آيد.
وي گفت: ما سعي كرديم در اين نمايش، موضوعات را به تماشاگر القا كنيم. ما با خواندن شعرهاي خيام مي‌فهميم كه وي انسان را به شادي دعوت مي‌كند و به آدمي مي‌فهماند كه زندگي زودگذر است و بايد در اين يكي دو روزه عمر، شاد بود و شاد زيست.
كارگردان نمايش «رستم و اسفنديار» در ادامه با اشاره به راوي نمايش گفت: در اين نمايش حكيمي وجود دارد كه در اصل راوي نمايش است و بازيگران نيز اشعار حماسي را مي‌خوانند. در طول تماشاي نمايش بازيگر با شنيدن اشعار درس اخلاق و درستي را مي‌شنود و معتقدم فردوسي سرچشمه تمام عرفا بوده و حماسه‌سرايي است كه در درون حماسه‌هايش، آدمي را مي‌كاود و نصيحت مي‌كند.
وي با اشاره به حركت در اين نمايش نيز بيان داشت: سرپرست حركت نمايش پروين هادي‌نيا است كه به خوبي از عهده كار برآمده است.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از فارس، از ديگر عوامل اين نمايش مي‌توان به سهيلا پورگرامي دستيار كارگردان، جواد رمضاني مدير توليد، پروين هادي‌نيا سرپرست حركات موزون، محمدرضا پناهي ساخت دكور ، ابراهيم اثباتي آهنگساز، سحر خسروجردي طراح لباس، پري صابري و شاهين چرمي طراح دكور اشاره كرد.
در اين نمايش انوش معظمي در نقش رستم، عامر مسافرآستانه در نقش اسفنديار، پروين هادي‌نيا در نقش سيمرغ، پژمان كاشفي در نقش گشتاسب، محمد احمدي در نقش ستاره‌شناس، الهام دهقاني در نقش كتايون و رخش، سهيلا پورگرامي در نقش رودابه بازي مي‌كنند و از ديگر بازيگران مي‌توان به حميدرضا خليلي، امين آذري، فرشته نويد، صبا ضاني، امير محمودي، بهادر فاضل، تهمينه شهمير، مهسا خسروي، عليرضا شريقي، محمدرضا شريقي و كيوان نظيفي اشاره كرد.
نمايش «رستم واسفنديار» از ۱۶ آبان ماه در تالار اصلي تئاترشهر، ساعت ۲۰ اجرا مي‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*