آلبوم هفت روز دریا از هوشیار خیام

seas-seven-days

آلبوم موسيقی «هفت روز دريا» با آهنگ‌سازی و نوازندگی پيانو هوشيار خيام از سوی نشر موسيقي معاصر منتشر شد.

هوشیار خیام، آهنگ‌ساز، رهبر ارکستر و نوازنده‌ی پیانو کار ساخت این آلبوم را از تابستان ۸۸ آغاز کرده و در تابستان امسال به پایان رسانده است.

اين آلبوم شامل يك قطعه بلند براي پيانو مي‌شود كه در هفت قسمت با نام‌هاي «روز اول»،روز دوم» … تا «روز هفتم» نوشته شده و هفت روز دريا را با زبان پيانو روايت مي‌كند.

گفتنی است هوشیار خیام در سال ۱۳۵۷ در بدفورد انگلستان به دنیا آمد. تحصیلات موسیقی را از هفت سالگی شروع کرد و تحت نظر استادان مختلف به فراگیری موسیقی پرداخت. تحصیلات دانشگاهی را همزمان در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و کالج ترینیتی لندن ادامه داد و به اخذ مدرک کاردانی نوازندگی پیانو در سال ۱۳۷۵ و لیسانس تئوری موسیقی در سال ۱۳۷۶ از ترینیتی کالج لندن و کارشناسی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر ایران در سال ۱۳۷۸ نائل آمد.

هوشيار خيام نوازندگي و آهنگسازي آلبوم‌هايي همچون «تاتاري»،«هزار اقاقيا»،«ابرها» و … برعهده داشته است.او سال ۸۱ با ساختن قطعه «منظره‌هاي کودکي من» جايزه اول فستيوال بين‌المللي آهنگسازان جوان را از آن خود کرد و از جمله کنسرت‌هاي متعددي که در تهران برگزار کرده مي‌توان به اجراي پيانو کنسرتو گريک، در تالار رودکي و پيانو کنسرتو موزار در تالار وحدت و تکنوازي در تالار فارابي و رسيتال پيانو در فرهنگسراي نياوران اشاره کرد.

او همچنين در کنسرت «فيه ما فيه» که براي بزرگداشت مولانا برگزار شده بود شرکت داشت.

در كنسرت «كليدر» با حضور حسين عليزاده و محمدرضا درويشي كه با همراهي ارکستر ناسيونال اوکراين در تالار وزارت کشور برگزار شد، قطعه‌هاي «عصيان» و «ترکمن» ساخته حسين عليزاده را براي اجراي ارکسترال تنظيم کرد و قطعه «شيشه رنگي» از ساخته‌هاي خود را نيز به اجرا درآورد.

او با همراهي امير اسلامي – نوازنده‌ي ني و مدرس دانشگاه، روز جمعه ـ ۵ آذرماه ـ نيردر كينگز كالج لندن با موضوع «موسيقي اقوام و نواحي ايران» و «بداهه نوازي در اين موسيقي» سخنراني كرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*