سینا سرلک: الفاظ رکیک موسیقی زیرزمینی دور از شان ایرانیان است

سینا سرلک

اين خواننده كشورمان گفت: الفاظ ركيك و ناپسند كه درحوزه موسيقي زيرزميني به كار گرفته شده،دور از شان والاي ايرانيان است.

سينا سرلك افزود:موسيقي سنتي در كشورمان فضاي مناسبي ندارد و متاسفانه هيچگونه تلاشي براي ارتقاي آن صورت نمي‌گيرد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از باشگاه خبرنگاران، اين خواننده ادامه داد:در اين راستا مي‌توان به اين نكته توجه كرد كه براي عرضه موسيقي سنتي كنسرتي برگزار نمي‌شود و در صورت برگزاري نيز شرايط لازم را دارا نيست؛در حالي كه بيشترين آمار برگزاري كنسرت‌ها مختص به موسيقي‌هاي پاپ است.

سرلك با اشاره به حضور گروه هاي زيرزميني در عرضه موسيقي اظهار داشت:به گروههاي زيرزميني اعتقادي ندارم؛ زيرا الفاظ ركيكي را در موسيقي خود به كار مي‌برند كه دور از شأن ايرنيان است و متاسفانه بي مهابا به فعاليت خود ادامه مي‌دهند.

وي در رابطه به فرهنگ غني و تاريخي قابل افتخار كشورمان و لزوم توليد موسيقي با كيفيت دربخش‌هاي مختلف،گفت:وجود موسيقي در بخش‌هاي مختلف امري غيرقابل انكار است،اما بايد به اين اصل توجه كرد كه موسيقي توليد شده در بخش پاپ وكلاسيك بايد به نحوي هنرمندانه و بااستفاده از اشعار با كيفيت توليد شود و در اين عرصه،توجه مسئولان براي ارتقاي وضعيت موسيقي لازم و ضروري است.
سرلك در مورد لزوم انديشه بيشتر براي احياي بيش از پيش موسيقي‌هاي محلي،خاطر نشان كرد:متاسفانه جايگاه موسيقي‌هاي محلي به طور كلي در حال نابودي است و به منظور جلوگيري ازاين امر،لازم است متخصصان موسيقي محلي و منطقه‌اي تدبيري بينديشند و لزوم اين امر،توجه بيشتر از سوي نهادهاي مرتبط است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*