آلبوم دف و باران به آهنگسازی محمد جابری

daf-va-baran

آلبوم موسیقی «دف و باران» به آهنگسازی «محمد جابری» و با دکلمه «بهروز رضوی» از سوی انتشارات آوای شلبی منتشر شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از مهر، این آلبوم موسیقی دربرگیرنده ۶ قطعه به نام های «دف وباران»، «سیروان»، «صوفیانه»، «دریای بیکران»، «سکوت مرداب»، «ذکر باد» است که بر اساس اشعاری از بابک اراکی، مولانا جلال الدین بلخی و حافظ شیرازی ساخته شده است.

محمد جابری آهنگساز این اثر در دفترچه معرفی آلبوم موسیقی «دف و باران» چنین آورده است : این آلبوم نخستین اثر مستقل من است که برای چندین دف نوشته شده است و برای هر دف با درنظرگرفتن جنسیت صدا و محدوده فرکانس بم و زیر، جملاتی طراحی شده است قطعات این آلبوم برگرفته از الهامات و صداهای بکر طبیعت است و در این راستا از اصوات الکترونیکی با همراهی چندین دف جهت انتقال و القا حس طبیعت بهره گرفته ام.

گفتنی است سید محمد جابری که متولد ۱۳۶۰ در کرمانشاه است در سن ۹ سالگی ساز آیینی دف را نزد احمد خاک طینت فرا گرفته و از شیوه استادانی چون «بیژن کامکار» و «خلیفه کریم صفوتی» نیز بهره برده است.

او نت خوانی و ریتم شناسی را نزد «جمشید محبی» و «حمید مقدم» آموخته و در کنسرت های مختلفی شرکت داشته است. از جمله این کنسرت‌ها می توان به فستیوال مین اون ژاپن، فستیوال رومی با همراهی ارکستر فیلارمونیک لندن با آهنگسازی «کامبیز روشن روان» و رهبری «ایرج صهبایی» در رویال هال لندن، فستیوال سازهای کوبه ای به همراه گروه ایران درامز اسپانیا و فستیوال موسیقی کارتاژ به خوانندگی «شهرام ناظری» و اجرا در جشن یازدهم خانه موسیقی به همراه گروه موسیقی فردوسی به خوانندگی شهرام ناظری اشاره کرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*