حسام‌الدین سراج: ترجیح می‌دهم در جشنواره موسیقی فجر شرکت نکنم

seraj

حسام‌الدین سراج با بیان اینکه ترجیح می‌دهم در جشنواره‌ی موسیقی فجر شرکت نکنم، گفت: جشنواره‌ی فجر در قالب خاصی اجرا می‌شود و عنوان آن یک مناسبت سیاسی است، اما کنسرت آزاد، کنسرتی است که همه‌ی مردم می‌توانند آزادانه در آن شرکت کنند یا نکنند.در قدیم یک‌بار تجربه‌ای داشتم و در جشنواره اجرا رفتم، اما متاسفانه سالن خالی رفت، زیرا مسئولان به این نکته فکر نکرده بودند که این سالن باید تماشاگر داشته باشد. این نحوه‌ی برگزاری درست نیست و به همین دلیل ترجیح می‌دهم در آن شرکت نکنم.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی سراج درباره‌ی احتمال اجراهای دیگرش با همراهی گروه بیدل در تهران به ایسنا گفت: قطعا ما دوست داریم که در تهران و دیگر شهرها کنسرت داشته باشیم، اگر اجازه بدهند. اما همان‌طور که می‌دانید برگزاری کنسرت در ایران بسیار سخت است و مسوولان همیشه برای این اتفاق تعارف می‌کنند و رو‌دربایستی دارند، در حالی که دو روز مانده به کنسرت هنوز مجوزی برای کار صادر نشده و امکان تبلیغ وجود ندارد. به همین دلیل هم بسیاری از گروه‌ها ترجیح می‌دهند که در این شرایط اجرا نروند.

سراج با اشاره به دیگر فعالیت‌هایی که این روزها در عرصه‌ی موسیقی انجام می‌دهد، تصریح کرد: در حال حاضر دو آلبوم در دست دارم. یکی از آنها قرار است توسط حوزه منتشر شود. آلبوم دیگرم نیز با استفاده از اشعار استاد ابتهاج و نوازندگی اردشیر کامکار و گروهی از جوانان انجام شده که با آهنگسازی مدیا فرج‌نژاد به زودی منتشر خواهد شد.

سراج درباره‌ی چگونگی فعالیت خود روی اشعار قیصر امین‌پور نیز توضیح داد: متاسفانه این کار هنوز به جایی نرسیده است و هربار که اشعار او را می‌خوانم تنها تاسف می‌خورم که چرا هیچ کاری انجام نشده است، شاید همه‌ی این‌ها از تنبلی من باشد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*