آلبوم پیوند با موسیقی خراسان و تاجیکستان

payvand

آلبوم موسیقی «پیوند» در دو لوح موسیقی تاجیکستان و خراسان از سوی مؤسسه‌ی «راوی آذر کیمیا» منتشر شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از برنا این آلبوم در دو بخش و دو لوح فشرده منتشر شده که در لوح نخست آن قطعات «یک نظر»  با آهنگ «شاه ختایی ضربی» و شعر «سبزپری»، «تک‌نوازی دوتار» شعر «گلاله هنری»، «تک‌نوازی کمانچه»، «عشق شیرین»، «یار گلم» شعر «مرتضی گودرزی»، «تک‌نوازی دوتار»، «خریدار» شعر «هما میرافشار» و «رهی معیری»، «جان نثار» با آهنگ و شعری از «اسماعیل ستارزاده»، «تک‌نوازی کمانچه» و «لیلا در واکن»  با آهنگی از «اسماعیل ستارزاده» است که سه قطعه‌ی «یار گلم»، «خریدار»  و «لیلا در واکن» به صورت تصویری و قابل پخش در رایانه است.

«مرتضی گودرزی» بخشی از آهنگ‌سازی و اجرای دوتار و آواز را برعهده داشته و اثر را با «گروه فلک» تاجیکستان ضبط کرده است.

در لوح دوم آلبوم «پیوند» که «دولتمند خال‌اف» آهنگسازی و خوانندگی آن را برعهده داشته است قطعات «ره دور مادرم» شعر «صفر محمد ایوبی»، «از رشک قدت» با شعر «یاری ونجی»، «خنده آسمان» شعر «خلیل الله خلیلی»، «تار به تار/ نسیم نوروز» شعر محلی «کولابی» و «خیام»، «بیا بیا / درآغوش» شعر «مولانا» و «شمس الدین شاهین»، «شاهنامه» با شعر «گل‌رخسار صفی اوا»، «قصیده مادر» شعر «لایق شیرعلی» و «ساربانا / بنمای رخ» شعر مولانا است. که قطعه «شاهنامه» در این اثر تصویری است که در رایانه قابل مشاهده است.

نوازندگان تاجیکی این اثر که با گروه فلک تاجیکستان همکاری داشته‌اند عبارت از رحمت الله بامات‌اف(فلوت)، روزی مد خال‌اف(رباب)، جمعه رجب اف(دوتار باس)، لایق شاه خال‌اف(قانون)، دانیال سیف الله( فلوت)، خیرالدین سعیداف(دایره) و سنگی مد خال‌اف(طبلک) هستند.

هم‌چنین در این گروه مرتضی گودرزی (آواز و دوتار ایرانی) و حسام اینانلو(کمانچه) را به عنوان هنرمندان موسیقی ایرانی در این گروه حضور داشته‌اند.

این اثر در استودیوی شهر دوشنبه تاجیکستان ضبط شده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. سلام بنده علاقه وافری به موسیقی تاجیکستان و بخصوص استاد دولتمند خالف دارم. چگونه میتوانم لوح پیوند را تهیه کنم؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*