لیلی افشار «نازنین مریم» را با گیتار نواخت

lily-afshar

لیلی افشار در پنجمین روز ازجشنواره موسیقی فجر در فرهنگسرای نیاوران، با اجرای برنامه تک نوازی گیتار، با تشویق حاضران در تالار قطعه نازنین مریم را با گیتار اجرا کرد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران؛ لیلی افشار استاد دانشگاه ممفیس آمریکا، در بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای یک برنامه تک نوازی گیتار به هر نمایی پرداخت.
در این برنامه وی ابتدا به نواختن قطعه آندولس اثر انریکو گرانادوس پرداخت. سپس دو پرلود از باخ را که خود برای گیتار تنظیم کرده بود، اجرا کرد و پس از آن به اجرای مقدمه و واریسیون یک تم از موتزارت پرداخت. وی اوپوس شماره ۹ را برای این کار در نظر گرفته بود.
آخرین قطعه گیتار او در بخش نخست برنامه، قطعه مشهور کوینبابا اثر کارلو دومنیکونی بود. افشار در معرفی قطعه، گفت: این قطعه معرف زندگی چوپانی در دل طبیعت است که گوسفندان خود را برای چرا برده است و در آخر نیز صدای قطرات باران را که بر بام خانه ها می خورد، به خاطر می آورد.
پس ازیک استراحت کوتاه، برنامه تک نوازی گیتار با اجرای کاپریچوی عرب اثر انریکو گرانادوس آغاز شد. سپس قطعه آستوریاس اثر اثر ایساک البنیز نواخته شد و پس از آن یک قطعه آذربایجانی توسط این نوازنده با گیتار اجرا شد. افشار پیش از نواختن این قطعه آذربایجانی، گفت: نام این قطعه که خودم آنرا برای گیتار تنظیم کرده ام، سنه دی گالماز است و معنی آن چنین است که در آخر هیچ برایت نمی ماند!
پس از اجرای این قطعه آذربایجانی نوبت به آمریکای جنوبی و قطعه میسیونرا رسید که از ساخته های فرناندو بوستامانته است .آخرین قطعه ای که افشار در برنامه خود اجرا کرد، قطعه مشهور سیلویا اثر ایساک البنیس بود.
با تمام شدن کنسرت تک نوازی گیتار پس از چند لحظه تشویق تماشاگران، افشار که صحنه تالار را ترک کرده بود به صحنه باز گشت و قطعه ایرانی و مشهور گل گندم را با گیتار نواخت، او سپس پس از چند لحظه کوتاه دوباره به صحنه برگشت و قطعه دیگر نواخت و سرانجام برای سومین بار به نواختن نازنین مریم پرداخت که به هنگام نواختن این قطعه برخی از حاضران او را با صدای ریتمیک بشکن زدن همراهی کردند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*