پخش تلویزیونی جوایز «گرمی» رکوردشکنی کرد

grammy01

حضور بسیاری از چهره‌های صاحب‌نام موسیقی در مراسم جوایز «گرمی» موجب شد پخش تلویزیونی این مراسم رکورد۱۱ ساله خود را بشکند.

این در حالی است که برگزارکنندگان این جوایز، مهم‌ترین جایزه موسیقی آمریکا سعی کردند مراسم حالت همیشگی مراسم‌های هالیوود را نداشته باشد و جو یک مهمانی بر آن حاکم باشد.

این مراسم به لطف حضور چهره‌های مطرح قدیمی جون میک جگر از گروه رولینگ استون و چهره‌های جدیدی مثل کتی پری و جاستین بیبر بیش از ۲۶ میلیون نفر مخاطب تلویزیونی داشت.

جوایز گرمی روز یکشنبه اهدا شدند، این مراسم زیر نظر آکادمی ضبط موسیقی آمریکا برپا می‌شود. در سال‌های اخیر برگزارکنندگان مراسم از تعداد جوایز کاسته‌اند و بر تعداد اجراهای زنده مراسم افزوده اند و بدین ترتیب آمار بینندگان رشد کرده است.

در نتیجه در سال‌های اخیر این برنامه مدام از حالت یک مراسم اهدای جایزه دورتر شده است و به یک برنامه تلویزیونی با اجرای زنده نزدیک و نزدیک‌تر شده است.

شبکه سی‌بی‌اس روز دوشنبه اعلام کرد ۲۶ میلیون و ۶۶ هزار نفر مراسم جوایز گرمی را تماشا کرده‌اند. تعداد بینندگان سه درصد بیشتر از تعداد بینندگان سال گذشته (۲۵ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر) بوده است.

در این مراسم گروه کانتری سه‌نفره لیدی آنت‌بلوم دو جایزه مهم بهترین ترانه سال و بهترین ضبط سال را برای «اکنون نیازمند تو هستم» و گروه آرکید فایر جایزه معتبر بهترین آلبوم سال را برای «حومه‌های شهر» از آن خود کردند.

  • خبرآنلاین/رویترز

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*