فارغ‌التحصیل شدن اولین دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مطالعات بیتل‌ها

beatles

نخستین فارغ‌التحصیل رشته‌ی مطالعات بیتل‌ها یک زن کانادایی است.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی یک زن کانادایی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی مطالعات بیتل‌ها (Beatles Studies) تحصیل می‌کرد به‌عنوان نخستین فارغ‌التحصیل این رشته شناخته شد.
«ماری‌لو زاهالان کندی» که پیش از این فینالیست مسابقات دختر شایسته‌ی کانادا شده بود یکی از ۱۲ دانشجویی بود که در سال ۲۰۰۹ در ترم درسی دانشگاه «هوپ» شهر لیورپول ثبت‌نام کرده بود تا رشته‌ی مطالعات گروه موسیقی بیتلز را بخواند. فارغ‌التحصیلی وی به‌طور رسمی از سوی دانشگاه نام‌برده، اعلام شده است.
وی این ترم دانشگاهی را رقابتی و لذت‌بخش توصیف کرده و از تلاش خود بسیار مفتخر است: « این دوره‌ی دانشگاهی دورنمایی عالی از تاثیر بیتل‌ها بر دوره‌ی خودشان و بر موسیقی امروز را به من داد.»
ماری‌‌لو نخستین دانش‌آموخته‌ای است که مدرک خود را از دانشگاه لیورپول در رشته‌ی یادشده، می‌پذیرد.
این ترم درسی نگاهی دارد به ترکیب موفقیت استودیویی ومطرح‌شدن اجتماعی بیتلز و هم‌چنین به شکلی مفصل به این موضوع که چگونه شهر لیورپول موسیقی بیتل‌ها را شکل داد می‌پردازد و آن‌را از نقطه‌نظر فرهنگی و هویت اجتماعی بررسی می‌کند.
گفتنی است «مایک بروکن» موسس و سرپرست درس مطالعات بیتل‌ها به‌صورت رسمی به خانم زاهالان شادباش گفته و او را یکی از کارشناسان موسیقی پاپ نامیده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. خبر جالبي بود. نمي‌دونستم همچين رشته‌هايي هم هست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*