برگزاری کنسرت صدیق تعریف و گروه نوروز در اروپا

sedigh-tarif_0

گروه موسیقی ایرانی «نوروز» به خوانندگی «صدیق تعریف» در کشورهای مختلف اروپایی کنسرت موسیقی ایرانی و موسیقی کردی برگزار می‌کند.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از برنا، کنسرت «باغ و بهار و آینه» توسط گروه موسیقی ایرانی «نوروز» به سرپرستی و خوانندگی صدیق تعریف از ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ در شهرهای مختلف اروپا آغاز شده است.

در گروه موسیقی نوروز صادق تعریف (دف و تنبك)، نوید دهقان (كمانچه)، حامد فكوری (تار) و امین گلستانی (بربت) و صدیق تعریف (آواز و سرپرست) حضور دارند و قطعاتی از موسیقی مناطق مختلف کردستان را اجرا خواهند کرد.

این تور کنسرت روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند ماه (۱۸ و ۱۹ مارس) در شهر پاریس و روز اول فروردین ماه (۲۱ مارس) در شهر لیل برگزار می‌شود. در ادامه، روزهای ۵ و ۷ و ۱۲ و ۱۴ فروردین ماه (۲۵ و ۲۷ مارس و ۱ و ۳ آوریل) در شهرهای پسكارا، رم، ونیز و میلان در ایتالیا برگزار خواهد شد.

این گروه هم‌چنین قرار است در این تور اروپایی در شهرهای استکهلم و یوتوبوری کشور سوئد و همچنین در برخی از شهرهای هلند و دانمارک به اجرای برنامه بپردازد.

کنسرت «باغ و بهار و آینه» در دو بخش برگزار می‌شود، در بخش اول صدیق تعریف قطعات و آوازهایی از موسیقی ایرانی با اشعاری از حافظ، سعدی، فریدون مشیری، ه.ا.سایه و سیمین بهبهانی را در بیات اصفهان، دشتی، شور، و شوشتری منصوری اجرا می‌کند و در قسمت دوم گروه موسیقی «نوروز» به اجرای قطعاتی از موسیقی مناطق مختلف کردستان در مقام شور و دشتی می‌پردازد.

گفتنی است آلبوم «مهتاب» با صدای صدیق تعریف و آهنگسازی و تنظیم «حسین یوسف‌زمانی» بر اساس شعر «مهتاب» سروده «نیما یوشیج» و پنج قطعه دیگر که موسیقی آنها بر اساس اشعاری از سیمین بهبهانی، حافظ، سعدی و … برای اركستر سمفونیك تنظیم شده است، در دسترس علاقمندان موسیقی ایرانی قرار گرفته است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*