آلبوم «بارانی بر دریا» از سیاوش کامکار

rain-on-the-sea

آلبوم موسیقی «بارانی بر دریا» کاری از «سیاوش کامکار» از سوی انتشارات حوزه هنری منتشر شد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی این آلبوم که تک‌نوازی سنتور سیاوش کامکار است برای دومین بار منتشر شده است.
سیاوش در این آلبوم، قطعه‌ی «بارانی بر دریا» را به پدر و عموی خود «پشنگ کامکار» و «اردوان کامکار» تقدیم کرده است.
هم‌چنین در این آلبوم، علاوه بر قطعه‌ی یادشده، قطعاتی چون «قطره‌ی باران»، «پریشان»، «مهتاب»،«بداهه‌نوازی در دستگاه نوا»، «موج»، «پرواز،«‌رخش«و «دریا و خزان« گنجانده شده است.

سیاوش کامکار در دفترچه‌ی معرفی این اثر در رابطه با فراگیری ساز و هنر موسیقی چنین آورده است: «دوم دبستان بودم که آموزش تنبک را نزد عمویم استاد ارژنگ کامکار شروع کردم. دو سال به نواختن تنبک و ریتم‌های موسیقی سنتی مشغول بودم. اولین کسی که مضراب‌های سنتور را به دستم داد و نواختن اولین مضراب‌ها را به من آموخت مادرم سودابه سالم بود. در ابتدا ارتباط با سنتور برایم مشکل بود زمانهایی بدون هیچ قاعده‌ای با مضراب بر روی ساز می‌زدم کاملا بی معنی، بعد پدرم گفت که تو می توانی چهارمضراب بسازی و به من یاد داد که چگونه آن قطعه بی‌ معنی را معنی‌دار و با ریتم و منظم بنوازم. حدود یکسال و نیم فقط تمرین کردم و به ساز پدر و عمویم و نوارهایشان گوش می‌دادم و دوست داشتم این دو شیوه را در هم بیامیزم؛ کار سخت بود تا این که در پاییز ۸۳ شروع به ضبط کارهایم کردم .قطعات زیادی ساخته بودم و همه را اجرا کردم این مجموعه قسمتی از آنهاست که فکر می‌کنم به من نزدیک تراست.»

گفتنی است آلبوم موسیقی «بارانی بر دریا» برای بار نخست در سال ۱۳۸۳ از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد و در بهار سال ۱۳۹۰ نیز این آلبوم برای دومین بار انتشار یافت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*