آلبوم مرغ خوشخوان استاد شجریان در انتظار کسب مجوز ارشاد است

shajarian

آلبوم «مرغ خوشخوان» استاد محمدرضا شجریان که در روزهای پایانی سال ۸۸ برای دریافت مجوز به وزارت ارشاد ارسال شد، هنوز موفق به دریافت مجوز نشده است.
به نظر می‌رسد کارکنان دست‌اندرکار صدور مجوز ارشاد به افرادی که برای پیگیری تماس می‌گیرند فقط می‌گویند: «با شما تماس می‌گیریم».
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی «مرغ خوشخوان» اثری‌ست که در سال ۸۷ در سالن وزارت کشور برای سه هزار نفر اجرا شده، اما گویا انتشار آلبوم آن اجرای زنده، پس از این مدت هنوز سرنوشت روشنی ندارد.
بخش دوم کنسرت «رندان مست» که «مرغ خوشخوان» نام نهاده شده است برای گرفتن مجوز در روزهای پایانی سال ۸۸ به وزارت ارشاد فرستاده شد اما اکنون با گذشت بیش از یک سال نه خبری از ارائه‌ی مجوز است و نه وزارت ارشاد صدور مجوز برای این آلبوم را کأن لم یکن اعلام می‌کند.

به گزارش ایلنا محمدعلی رفیعی، مدیر برنامه‌های محمدرضا شجریان، در این زمینه می‌گوید: اواخر سال گذشته بود که بخش دوم کنسرت استاد در سال ۸۷ را برای انتشار در قالب یک آلبوم به وزارت فرهنگ و ارشاد فرستادیم اما اکنون هرچه پیگیر می‌شویم، به نتیجه نمی‌رسیم و با تنها جوابی که مواجه می‌شویم این است: «باهاتون تماس می‌گیریم».
وی افزود: در چنین شرایطی که برای گرفتن یک آلبوم با مشکلات فراوان مواجه هستیم، دیگر برای گرفتن مجوز کنسرت استاد شجریان هم اقدامی نکرده‌ایم.
وی درباره‌ی پروسه‌ی دریافت مجوز برای استاد محمدرضا شجریان پیش از موضع‌گیری‌ وی درباره حوادث سال گذشته اینگونه سخن گفت: قبلا پروسه‌ی گرفتن مجوز در بدبینانه‌ترین حالت؛ یک تا دو ماه طول می‌کشید اما امروز یک سال است که برای مجوز یک آلبوم که قطعات آن پیش از این در وزارت کشور روی صحنه اجرا شده، اقدام کرده‌ایم با این حال بی‌ثمر بوده است.
رفیعی خاطرنشان کرد: با اوصافی که برای دریافت مجوز برای آلبوم‌های استاد شجریان پیش‌روی ما نهاده شده، ما مجبوریم آثارمان را در خارج از کشور منتشر کنیم و حق کپی رایت آن را نیز دریافت کنیم.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*