آلبوم موسیقی سحرخیزان با صدای محمد صفایی

sahar-khizan

آلبوم «سحر خیزان» به نوازندگی سیدعلی جابری نوازنده‌ی تنبور و خوانندگی محمد صفایی خواننده‌ی ۸۰ ساله، از سوی موسسه‌ی «آوای شبلی» منتشر شد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی، برنا نوشت: این اثر حال و هوای موسیقی خانقاهی و قلندری دارد. آن‌طور كه جابری در این آلبوم نوشته است:« اصولن آثاری از این دست به حال و نفس و زمانِ اجرا و بازخوردِ مخاطبین بیشتر می‌دهند تا دل در گرو تمرین و ممارست و نوشتن و اجرای دقیق و از پیش تعیین شده.»

این آلبوم اثری است بداهه در انتخاب و اجرا و ارائه تمرینِ محمد صفایی كه به‌صورت هم‌زمان ضبط شده است.

در آلبوم «سحرخیزان» قطعاتی همچون « بسته زلف طریقت»، «ذکر خوش روی یار»، «برد به خورشید مرا»، «سرشک گوشه گیران»، «در ادبگاه عدم»، «چو خاک کوی تو خاکسار شدم» است.

محمدصفایی از جمله خواننده‌های این سبك است.این هنرمند ۸۰ ساله برای اولین بار در «سحرخیزان» به خوانندگی پرداخته است و این كار اولین همكاری او با سیدعلی جابری است.

سید علی جابری از جمله نوازندگان شناخته شده تنبور است که در سال ۱۳۷۳ در جشنواره موسیقی فجر به عنوان نوازنده نخست تنبور دست یافته و مدتها سرپرستی گروه سید علی خان را برعهده داشت.

هم اینک نیز چند سالی است که جابری با گروه همدل به اجرای برنامه های متفاوت، بیشتر در آن سوی آب‌ها می‌پردازد. این آلبوم پس از «همدلی» و «از زبور تنهایی» سومین آلبوم آهنگساز و نوازنده تنبور است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. معرفی آلبوم “سحرخیزان” توسط بهراد توکلی در مرورستان به آدرس:
    http://reviewland.blogveb.com/

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*