آلبوم پروژه موسیقی سیمرغ در سطح جهانی منتشر می‌شود

hamid-motabassem

در آستانه انتشار آلبوم صوتي «سيمرغ»  بنياد سيمرغ در هلند به علاقه‌مندان موسيقي نامه نوشت.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی در این نامه آمده است: «پروژه «سيمرغ» ساخته آهنگ‌ساز ايراني ـ حميد متبسم ـ اثري‌است بر اساس داستاني از شاهنامه حکيم ابولقاسم فردوسي، که توسط ارکستر بزرگ سازهاي ملي ايران متشکل از ‌٣٨ نوازنده و خواننده با تک‌خواني «همايون شجريان» اجرا شده است.

اين اثر پس از نخستين اجراها در ايران که با استقبال بيش از ده هزار شنونده روبرو شده بود، اکنون با انتشار سي دي و اجراي چند دوره کنسرت در ايران و اروپا، پاي در مرحله تازه‌اي مي‌گذارد.

پروژه «سيمرغ» موفقيت کنوني خود را وامدار تلاش شمار بزرگي از همکاران و دوستداران موسيقي ايراني است، که آن را با صرف وقت و نيرو و کمک‌هاي مالي خود پشتيباني کرده و دست ياري خود را هيچگاه از آن دريغ نداشته‌اند.

آلبوم صوتي سيمرغ در اوايل تابستان ‌١٣٩٠ با کيفيت بالا همراه با دفترچه زيبايي شامل همه اطلاعات و همچنين اشعار به‌کار رفته در اثر به دو زبان پارسي و انگليسي در ايران منتشر خواهد شد.»

در ادامه اين نامه آمده است:«ما نيک مي‌دانيم که پس از عرضه اين اثر سايت‌ها و وبلاگ‌هايي با به زير پا نهادن حقوق پديدآورندگان و دست اندکاران پروژه «سيمرغ» و بي آنکه به هزينه‌هاي هنگفت صرف شده بينديشند، آنرا به رايگان در دسترس همگان خواهند نهاد. اينکار باري ديگر بر بار گران مشکلات توليد چنين اثري خواهد افزود و مجموعه بزرگي از هنرمندان، ياري رسانان و پشتيبانان اين پروژه را دلسرد خواهد کرد.

همچنين نيک مي‌دانيم که دسترسي به سي دي هاي موسيقي براي بخش بزرگي از هم ميهنان و ديگر علاقمندان خارج از ايران بسيار دشوار است و آنان راهي جز دانلود اين آثار در برابر خود نمي بينند. سيمرغ براي اين گروه از دوستداران موسيقي چاره اي آسان انديشيده است.

با پرداخت مبلغ ‌٢٠ يورو /‌٣٠ دلار آمريکايي، بعلاوه مخارج پست که در فهرست پايين مي بينيد، به عنوان “کمک به بنياد سيمرغ” و فرستادن رسيد آن به نشاني اينترنتي زير، آلبوم سيمرغ با دست خط و امضاء آهنگساز به نام شما و به نشاني پستي شما در هر کجاي جهان، فرستاده خواهد شد.

بنياد سيمرغ پيشاپيش سپاس‌گزار همه کساني است که با خودداري از دانلود غيرقانوني آثار موسيقي، از هنرمندان و ياريگران پروژه هاي هنري پشتيباني مي‌کنند.»

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. lotfan address baraaye kharid CD simorq raa benevisid
    sepaasgozaaram

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*