نخستین کنسرت یادمان موسیقی محمد نوری برگزار می شود

ostad-noury

نخستین کنسرت یادمان استاد «محمد نوری» با عنوان «آواز با عشق» با حضور شش خواننده در نمایشگاه بین‌المللی تهران و تالار وحدت در روزهای ۹ و ۱۰ و ۱۲ تیر ماه برگزار می‌شود.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی «محمد سریر» در این رابطه به ایرنا گفت: برگزاری این یادمان در راستای ترویج اندیشه های زنده یاد «محمد نوری» به نسل جوان کشور است و در این یادمان سعی شده تا با ترویج خصوصیات وی مانع از ظهور و سقوط زود هنگام هنرمندان کشور شده و رمز ماندگاری را به آنان بیاموزیم. شاید هنرمندانی باشند که صدایی مشابه این هنرمند فقید داشته باشند، ولی مهمترین اصل و رمز ماندگاری وی حس و اندیشه وی بوده که باید به نسل جوان منتقل شود.
بر اساس این گزارش در روزهای نهم و دهم تیرماه کنسرت‌های این یادمان در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی اجرا می‌شود و ۱۲ تیر به مراسم اهدای جوایز و مرور دوباره این کنسرت‌ها اختصاص دارد. هر کدام از خوانندگان که احتمالا شش نفر خواهند بود، یک قطعه از آثار زنده یاد نوری را با همان شیوه اجرا خواهند کرد و یک قطعه را نیز با تنظیم خودشان به صحنه می‌برند، همچنین هر یک از خوانندگان یک قطعه از آثار خود را در این کنسرت می‌خوانند.
بر همین اساس نخستین دوره این یادمان به شکلی سمبلیک برپا می‌شود و عنوان جایزه ندارد ، اما از سالهای آینده این برنامه به جایزه محمد نوری تغییر نام خواهد داد.
تاکنون حضور «هومن جاوید»، «مانی رهنما»، «خشایار اعتمادی» و «علی تفرشی» در این برنامه قطعی شده است و دو خواننده دیگر نیز به مرور تا زمان کنسرت معرفی می‌شوند.
۱۵ قطعه از زنده یاد نوری در قالب یک رپرتوار اجرا می‌شود که این قطعات اغلب از ساخته‌های «محمد سریر» است ، هم‌چنین برای بخش ارکستر بزرگ نیز، قطعات وی توسط «مزدا انصاری» مجدد تنظیم شده و رهبری این ارکستر نیز بر عهده «لوریس هویان» است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*