کامکارها در لهستان کنسرت برگزار می‌کنند

kamkars-concert

گروه موسیقی کامکارها با حضور در اروپای شرقی، در جشنواره‌ی «موسیقی قدیم» لهستان کنسرت موسیقی ایرانی و کردی برگزار می‌کنند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل روابط عمومی گروه «کامکارها»، این گروه پرآوازه  روز جمعه ۱۰ تیرماه(۱ جولای) در جشنواره «موسیقی قدیم»  لهستان، کنسرت موسیقی کردی را در شهر «استاریساز» این کشور برگزار می‌کنند.

جشنواره «موسیقی قدیم» لهستان یکی از جشنواره های بزرگ و معتبر دنیا به شمار می‌رود که به بررسی موسیقی‌های قدیم کشورهای آسیایی و اروپایی می‌پردازد و گروه‌های موسیقی سرشناسی از سراسر جهان در آن حضور پیدا می‌کنند.

این جشنواره در روزهای ۸ تا ۱۴ تیرماه جاری (۲۹ جون تا ۵ جولای) در شهرهای «استاریساز» و «کراکوی» کشور لهستان برگزار می‌شود.

علاوه بر اجرای این کنسرت، «هوشنگ کامکار» آهنگ‌ساز و مدیر هنری گروه موسیقی کامکارها به نمایندگی از این گروه، روز شنبه ۱۱ تیرماه (۲ جولای) در شهر کراکوی لهستان در برنامه‌ای کارگاهی به «آنالیز موسیقی ایرانی» می‌پردازد و به‌ویژه در مورد «موسیقی کردی»، اعم از تاریخ این نوع موسیقی، تئوری و تکنیک‌های آن سخنرانی می‌کند.

بعد از این قسمت، گروه موسیقی کامکارها برای آشنایی بیشتر مخاطبان نا آشنا با فرهنگ موسیقی ایرانی، قطعاتی از موسیقی ردیف دستگاهی ایران و هم‌چنین موسیقی کردی را اجرا خواهند کرد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی اعضای گروه موسیقی کامکارها در جشنواره «موسیقی قدیم» لهستان عبارتند از: «هوشنگ کامکار» ـ آهنگساز و مدیر هنری، «بیژن کامکار» ـ نوازنده دف و رباب و خواننده، «پشنگ کامکار» ـ نوازنده سنتور، «قشنگ کامکار» ـ نوازنده سه تار، «اردشیر کامکار» ـ نوازنده کمانچه، «ارژنگ کامکار» ـ نوازنده تنبک، «ارسلان کامکار» ـ نوازنده عود، «اردوان کامکار» ـ نوازنده سنتور و «صبا کامکار» هم‌خوان.

لازم به‌یادآوری است  آلبوم «خاتون» به آهنگ‌سازی «هوشنگ کامکار»، با اشعار نو شاعر سرشناس کُردستان عراق دکتر «عبدالله په‌شیو» و با صدای هنرمند پرآوازه کردستان عراق «عدنان کریم»  و به خوانندگی «صبا کامکار» به‌صورت دوئت (دو صدایی) در تهران مراحل ضبط را پشت سر گذاشته و در آینده نزدیک در کردستان عراق منتشر خواهد شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*