آلبوم جدید گروه رستاک در دست تهیه است

rastak-esfand5

سرپرست گروه رستاک از انتشار آلبوم جدید این گروه خبر داد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی «سیامک سپهری» سرپرست گروه رستاک و نوازنده‌ی تار با اعلام این خبر گفت: این آلبوم در حال حاضر در مرحله ساخت و تنظیم قرار دارد و قطعات هنوز کامل نشده اند پس از آماده شدن آن ها ضبط آلبوم انجام می شود. قطعات به صورت فولکلور است یعنی سالیان سال خوانده و اجرا شده است و از فیلتر زمان و اشخاص زیادی گذشته است و آن چیزی که ما در حال حاضر داریم ساخته و پرداخته یک ذهن یا فرد خاصی نیست، یک جامعه فرهنگی و یک اجتماع این قطعات را شکل داده اند.
وی با بیان این‌که آلبوم جدید به موسیقی مناطق دیگری از کشورمان پرداخته است افزود: این کار به قدری حواشی و امکانات زیادی می خواهد که نمی شود زمان مشخصی برای انتشار آن تعیین کرد ولی تلاش ما این است که تا پایان سال وارد بازار شود یا پاییز یا زمستان کار آماده شود. هنوز نامی برای این آلبوم در نظر گرفته نشده است.

بر اساس این گزارش سیامک سپهری در گفت‌و گو با خبرگزاری سینما اعلام کرد: در حال حاضر گروه مشغول آماده کردن آلبوم جدید خود بوده و باید عنوان کنم که تا اینجا آماده سازی سه تا چهار قطعه از موسیقی ها آماده شده است و به زودی ضبط آن ها را هم آغاز خواهیم کرد. این آلبوم نیز با همان محوریت موسیقی اقوام کار شده است اما سعی مان بر این است که این مجموعه به چند منطقه دیگر هم بپردازد.

وی افزود: به جز تنظیم ها که به فراخور هر قطعه و منطقه ای تغییر می کند تفاوت اصلی این آلبوم با کار قبلی مان در مناطقی است که به آن پرداخته می شود. ما در این مجموعه تا به امروز به مناطقی مثل مازندران، جنوب ایران، بوشه، موسیقی قشقایی و موسیقی فارس پرداخته ایم و احتمالا سه منطقه دیگر هم وجود دارد که هنوز خیلی قطعی نشده است.دیگر تفاوت این البوم با کار قبلی در این است که احتمالا در شکل تدریجی این آلبوم تغییراتی ایجاد می شود.
گروه رستاک تاکنون دو آلبوم «رنگواره‌های کهن» و «همه‌ی اقوام من» را وارد بازار موسیقی کرده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

3 دیدگاه

  1. واقعا خوشحال شدم وقتی که خبر ساخت آلبوم جدید گروه رستاک رو توی سایت خوندم.

  2. khabari az musiqi kelasik&barnamehaye orkestr samfonik nist?az pianist top Irani pas az ejraye chykofski che khabar?

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*