انتخاب ۱۱نوامبر به‌عنوان روز ملی متال در آمریکا

ronnie-james-dio-00
شبکه تلویزیونی vh1 با اعلام روز ۱۱ نوامبر ۲۰۱۱ (تاریخ ۱۱-۱۱-۱۱) به عنوان «روز ملی متال» در آمریکا، اعلام کرد که برنامه‌های گسترده ای را برای این روز به‌خصوص در نظر گرفته که پخش آن‌ها از اول نوامبر آغاز خواهد شد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی در طی این ۱۱ روز کنسرت‌های زنده ، فیلم‌های سینمایی و مستند، ویدیو کلیپ‌ها و آهنگ‌های گروه‌های بزرگ و تاثیرگذار تاریخ موسیقی متال به‌صورت ۲۴ ساعته از این شبکه روی آنتن خواهد رفت و سریال معروف و جنجالی Metal Evolution نیز هر روز در ساعت ۲۲ به‌مدت یازده روز پخش خواهد شد.
مدیر برنامه‌ریزی شبکه‌ی موسیقایی vh1 در این رابطه گفت: «هیچ شبکه‌ی تلویزیونی به اندازه‌ی ما عاشق موسیقی متال نیست.»
بر اساس این گزارش «بن زویر» افزود: «جشن گرفتن یک‌روز به‌عنوان «روز ملی متال» به ما و هواداران این موسیقی فرصتی را اختصاص می‌دهد که بتوانیم در یک دوره‌ی زمانی خاص، موسیقی را که همیشه یک گام جلوتر از رسانه‌ها حرکت می‌کند مورد بررسی قرار دهیم و با دیدن سریال Metal Evolution از سیر تکامل این موسیقی و ماهیت آن شناخت بیشتری پیدا کنیم. هم‌چنین اختصاص دادن این تاریخ به سبک متال کمک خواهد کرد تا با زندگی افرادی که این نوع موسیقی را به اوج خود رسانده‌اند آشنا شویم.»
به گفته‌ی مدیران این شبکه در یازده روز برگزاری این فستیوال تلویزیونی قرار است هر روز سیر و روند موسیقی گروه‌های پیشرو متال مورد بررسی قرار گیرد که در شب اول، این مساله به گروه معروف و جریان ساز «بلک سبت» اختصاص خواهد داشت و در ادامه نیز گروه‌های دیگری از جمله «متالیکا» مورد تحلیل قرار خواهند گرفت.
در پایان گفتنی‌ است که سریال Metal Evolution سریالی ۱۱ قسمتی به تهیه کنندگی «اسکات مک فادین» و «سم دان» است که در آن به گفته‌ی خودشان سعی کرده‌اند به بررسی حیات موسیقی متال بپردازند و تغییر مسیرهای این نوع موسیقی را از «متال اولیه» به «شاک راک»، «تراش متال» و از آن به «هارد راک»، «پراگرسیو»، «گرانج»، «نیو متال» و «ایندستریال متال» مورد تحلیل قرار دهند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. امیدوارم این دفعه بجای اینکه همش به S… ,Drug,Rock & Roll بپردازند یکم هم در مورد گروه هائی صحبت کنند که خط فکری و فلسفه اونا روی افراد متفکر تاثیر بسیاری گذاشته نه صرفا ۸۰s Headbanger های الکلی با لباس های پاره.
    فکر میکنم وجه تمایز متال با سایر سبک ها وجود گروه های فوق العاده ای مانند TOOL, MuDvAyNe و … هستش که به چیزی بیش از روزمرگی و سرگرمی میپردازند و متاسفانه در اینجور برنامه ها به این مورد کمتر توجه شده !

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*