به دلیل بدحجابی، کرمانی‌ها از موسیقی محروم شدند!

arabic-pop-ahwaz-07

به دلیل آن‌چه بدحجابی خوانده می‌شود، اهالی کرمان از موسیقی محروم شدند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی در خانه‌ی شهر کرمان و سالن موسیقی آن به‌روی اهالی کرمان قفل شد!
برگزاری هر گونه کنسرت از سوی شورای شهر کرمان درحالی در خانه شهر کرمان ممنوع شد که این مکان تنها سالن نیمه استاندارد برای انجام برنامه های موسیقی در دیار کریمان است.

به نقل از مهر، در پی برگزاری آخرین کنسرت بزرگ موسیقی در شهر کرمان که در آن احسان خواجه امیری اقدام به برگزاری برنامه کرد برگزاری موسیقی در خانه شهر کرمان طبق مصوبه شورای شهر کرمان ممنوع شد.

متاسفانه عده ای محدودی از شرکت کنندگان در این مراسم با پوشش نامناسب در این برنامه فرهنگی شرکت کردند که درجای خود جای بررسی دارد که می توان مهمترین عامل در بروز این مسئله را عدم نظارت و مدیریت صحیح در برگزاری کنسرت دانست اما در کمال تاسف شورای شهر کرمان تنها راه جلوگیری از بروز چنین وضعیتی را تعطیلی کامل برگزاری هر نوع کنسرت در سالنی دانسته است که به خانه شهروندان کرمان شهرت یافته است و در واقع تنها سالن تا حدودی مناسب با برگزاری کنسرت در کرمان بود.

در این جا این سوال مطرح می شود که آیا راه حل این مشکل پاک کردن صورت مسئله بود و یا اینکه شورای شهر کرمان می توانست با تامل بیشتر در این خصوص راه حلی در راستای حل اساسی مشکل پیدا کند.

  • مصوبه شورای شهر کرمان برای مقابله با بی حجابی در خانه شهر

اما در نهایت شورای شهر کرمان در آخرین جلسه شورای شهر کرمان تصمیم گرفت به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی در یک کنسرت، برگزاری هر گونه کنسرت در این سالن ممنوع شود که باعث تعجب فرهنگ دوستان و اهالی موسیقی کرمان شده است.

در نشست عمومی این هفته شورای شهر کرمان، زهرا لری رئیس کمیسیون رفاه و امور اجتماعی شورا شهر کرمان موضوع برگزاری کنسرت های موسیقی در خانه شهر و بعضا عدم رعایت شئونات در این مراسم ها را مطرح کرد و خواستار پاسخگویی مسئولین صادر کننده مجوز برای چنین مراسم هایی شد.

  • مسئولیت برعهده صادر کنندگان مجوز است

در واکنش به تقاضای این عضو شورای شهر توضیحاتی توسط شهردار کرمان مبنی بر اینکه کنسرت های موسیقی مجوز اجرا را از طریق اداره کل ارشاد اسلامی اخذ می کنند و سپس به اجرا در می آید و شهرداری نیز صرفا سالن را در اختیار می گذارد و این در حالیست که سالن مناسب دیگری در شهر برای این گونه مراسم ها در شهر وجود ندارد، توضیحاتی ارائه کرد و مسئولیت را متوجه صادر کنندگان مجوز دانست.

در نهایت در شورا مصوب شد شهرداری کرمان از در اختیار قرار دادن سالن خانه شهر جهت اجرای برنامه های موسیقی و کنسرت ها ممانعت به عمل آورد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

3 دیدگاه

  1. اینکه درست نیس تر و خشک که نباید با هم بسوزن! گناه ما که طرفدار موسیقی هستیم چیه ؟خواهشا این مصوبه را لغو کنین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*