در سی‌امین سال درگذشت باب مارلی پسر او برای پدر مستند می‌سازد

ziggy-marley

«زیگی مارلی» فرزند «باب مارلی» اسطوره‌ی جامکاییکایی موسیقی رگه، به‌مناسبت گرامی‌داشت سی‌امین سال درگذشت پدرش، فیلم مستندی را در مورد باب مارلی خواهد ساخت.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی، باب مارلی که با آهنگ‌هایی نظیر «من به کلانتر شلیک کردم» به اوج رسیده بود در سال ۱۹۸۱ پس از درگیری طولانی مدت با بیماری سرطان درگذشت.
هم‌اکنون «زیگی مارلی» پسر این اسطوره‌ی موسیقی رگه، قصد دارد میراث موسیقایی پدرش را با تهیه‌ی یک فیلم مستند در سی‌امین سال‌گرد درگذشت باب مارلی، زنده نگاه دارد و به طرف‌داران و هواداران باب، چهره‌ی جدیدی از زندگی این هنرمند جاماییکایی را نشان دهد.
زیگی در این رابطه به هفته‌نامه‌ی یو اس گفت: «ما در حال حاضر بر روی این مستند کار می‌کنیم و امیدوار هستیم تا پاییز آن‌را به اتمام رسانده و منتشر کنیم. من تهیه‌کنندگی این فیلم مستند را برعهده دارم و «کوین مک‌دانلد» نیز کارگردان این فیلم است.»
وی افزود: «مردم نمی‌خواهند فقط با افسانه‌ی باب مارلی به عنوان یک شخص اسطوره‌ای ارتباط داشته باشند. آن‌ها دوست دارند بخش احساسی و عاطفی زندگی پدرم را نیز درک کنند. هیجانات و احساسات باب مارلی ورای زندگی شخصی‌اش و به‌دنبال تجربه‌هایی که به‌دست آورده بود، موضوعی شایسته‌ی پرداختن هستند. چرا که کل زندگی باب در موزیک خلاصه نمی‌شد.»

لازم به یادآوری است که مارلی ترانه‌سرا، نوازنده‌ی گیتار و فعال اجتماعی بود و برخی از آهنگ‌هایش مضامین اجتماعی داشتند. او به برپاخاستن برای آزادی، حقوق بشر و حقوق زنان در ترانه‌هایش اشاره می‌کرد و به ‌همین دلیل در آمریکای جنوبی محبوب بود و در کشور خودش نیز به یک بت تبدیل شده بود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. باب مارلي بي شك يكي از اعجوبه هاي زمان ما بود. بي صبرانه منتظرم اين مستند رو ببينم.
    ترانه هاي بي نظير Buffalo Soldier كه به نظاميان سياه پوستي كه با سرخ پوستان ميجنگيدند اطلاق ميشد. و يا ترانه به ياد ماندني Three little birds با اين ترجيع بند:

    Sing it don’t worry,’bout the things.
    Say every little thing is gonna be alright

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*