در کنسرت یادمان محمد نوری ستارگان موسیقی به یاد او خواندند

mohammad-noori

ستارگان موسيقي ياد استاد محمد نوري را گرامي داشتند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از ایسنا شب دهم تیر ماه سالن ميلاد ميزبان «خشايار اعتمادي»، «رضا يزداني» ، «ماني رهنما» ، «هومن جاويد» و «علي تفرشي» ستارگاني بود که قرار بود باز خوان اثار استاد باشند، ستارگاني که «رامين بهنا» را به عنوان سرپرست گروه و «لوريس هويان» را به عنوان رهبر گروه زهي درکنار خود داشتند و آثاري که بيشتر آن‌ها توسط دکتر «محمد سرير» تنظيم شده بود و دکتر «مهران فرهادي» که اين تيم را در کنار هم چيده بود.

دقايقي گذشته از ساعت ۲۱ مراسم با پخش کليپي از استاد نوري آغاز و سپس نوبت رضا يزداني بودکه با صداي خود اثر «سفرهاي دور» را بخواند، هومن جاويد روي صحنه حاضر شد تا قطعه «سرزمين خورشيد» را اجرا کند.

علي تفرشي «دلاويز ترين» و «اگر تو آمده بودي» را خواند و ماني رهنما قطعه «بدرود» را اجرا کرد، سپس نوبت به خشايار اعتمادي رسيد تا با اجراي قطعات «آرزوها»، «ناز انگشت» و نواختن پيانو برنامه اجرا كند.

پس از اجراي قطعه «اي وطن» توسط رضا يزداني ، نوبت به اجراي قطعه «مريم» توسط هومن جاويد رسيد.

قسمت دوم مراسم پس از استراحتي ۱۵ دقيقه‌اي با پخش کليپ ديگري آغاز شد و سپس دکتر مهران فرهادي تهيه‌کننده و مدير اجرايي مراسم روي صحنه حاضر و با تاکيد بر اين نکته که زنده‌ياد نوري هميشه در دل‌ها جاودانه خواهد بود ، گفت: کمتر هنرمندي است که طرفداراني در بين نسل‌هاي مختلف داشته باشد و حضور شما در اينجا تائيدکننده حرف من است و صميمانه از همراهي شما سپاسگذارم.
mohammad-noori

در ادامه دکتر سرير که يکي از ياران هميشگي زنده‌ياد نوري محسوب مي‌شود، نيز ضمن بيان سخناني در تجليل از استاد محمد نوري ، رهبري ارکستر را در اجراي قطعه «آواز با عشق» که توسط هومن جاويد و ماني رهنما صورت گرفت عهده‌دار شد.

مراسم با اجراي قطعات ، مي عشق ـ علي تفرشي ، خموشي‌هاي ساحل ـ هومن جاويد ، ادامه يافت. اجراي قطعه «بدون کلام عروسي»، قطعه خليج فارس توسط رضا يزداني از ديگر بخش‌هاي اين برنامه بود.

در اخرين بخش مراسم با حضور کليه خوانندگان روي صحنه، به صورت گروهي قطعه ايران اجرا شد که در اين قسمت نگين سرير نيز با پيانو گروه را همراهي مي‌کرد.

در ادامه دکتر مهران فرهادي و دکتر سرير که براي تشکر پاياني روي صحنه حاضر شده بودند و مراسم تقريبا پايان يافته تلقي مي‌شد ، جمعيت با فرياد خود يکپارچه اجراي مجدد قطعه مريم را خواستار شدند.

لازم به یادآوری است موسسه توسعه هنر هاي معاصر ، بانک ملي ايران و بنياد رودکي در بر پايي اين مراسم مشارکت داشتند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*