مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت «ماشالله بامری» را تسلیت گفت

سید محمد میرزمانی مدیركل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت ماشاالله بامری خواننده، نوازنده و مقام دان‌ برجسته بلوچستان را تسلیت گفت.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی سید محمد میرزمانی درگذشت ماشاالله بامری خواننده، نوازنده و مقام دان‌ برجسته بلوچستان را تسلیت گفت.
سیدمحمد میرزمانی در این پیام آورده است: موسیقی ایران طی چند دهه از فعالیت مستمر و تأثیرگذار ‌استاد ماشاالله بامری بسیار بهره برده است.خدمات فراوان این استاد فقید در زمینه آموزش و پژوهش موسیقی مقامی و نواحی ایران نام ایشان را در تاریخ هنرملی این سرزمین ثبت كرده است.
مدیركل دفتر موسیقی در پایان این پیام آورده است‌: درگذشت ماشاالله بامری هنرمند مؤمن و اهل معنی و اهل دل، را به خانواده محترم این هنرمند و به جامعه‌ هنری كشور و به همراهان باهنرِ آن مرحوم تسلیت ‌گفته و رحمت و مغفرت الهی و علو درجات را برای ایشان از خداوند متعال مسألت می‌كنم.
به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، بامری كه از مشهورترین خوانندگان صوت یا ترانه‌های مردمی بلوچستان به سبك قدیم است از كودكی آموختن ساز دهلك را آغاز و سپس به خوانندگی پرداخت .
بامری در طول ۶۰ سال عمر پربركت خود به عنوان آگاهان جدی در عرصه موسیقی بلوچستان ، در معرفی موسیقی این منطقه تلاشی اثرگذار كرده و هنرمندان بسیاری را درحوزه موسیقی بلوچستان به جامعه هنری معرفی كرده است. او همچنین مقام اول جشنوارهایی چون نی‌نوازان، موسیقی حماسی،‌ آیینه و آواز، موسیقی فجر، ذكر و ذاكرین و موسیقی نواحی كرمان را كسب كرده است.
بامری با اجرا های بین‌المللی خود نقش قابل توجهی در معرفی فرهنگ بومی و موسیقی مقامی ایران در كشورهای فرانسه، آلمان، امارات، ونزوئلا، هلند و تركیه داشت.
این هنرمند فقید مدتی به دلیل بیماری تحت مراقبت‌های پزشكی در كرمان قرار گرفت و پس از تحمل چند عمل جراحی عصر روز جمعه ۳۱ تیر ماه در سن ۶۰ سالگی در زادگاهش ایرانشهر دارفانی را وداع گفت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*