پرفروش‌های هفته: موسیقی کانتری صدرنشین شد

blake-shelton-01

«بلیک شلتن» که در سریال «صدا» نقش یک داور را بازی می‌کند با آلبوم «آبی رودخانه قرمز» صدرنشین جدول پرفروش‌های موسیقی هفته شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، این آلبوم به سبک کانتری است و طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی آن یکشنبه بود با فروش ۱۱۶ هزار نسخه صدرنشین شد.

این برای اولین بار است که آلبومی از بلیک شلتن در صدر جدول پرفروش‌های مجله بیلبورد نیز قرار می‌گیرد. بهترین فروش آلبوم قبلی این خواننده در یک هفته ۷۷ هزار نسخه بود.

شلتن تنها خواننده موسیقی کانتری نبود که در این هفته با اقبال مخاطبان مواجه شد. کریس یانگ، یکی از تازه به میدان آمده‌های این ژانر با فروش ۷۳ هزار نسخه از «نئون» موفق شد به رتبه چهارم برسد.

به نظر می‌رسد این دو خواننده کانتری آلبوم‌های خود را در بهترین زمان عرضه کرده‌اند. در هفته های آتی نیز خواننده‌های کمترشناخته‌شده این نوع موسیقی آلبوم‌های جدید خود را منتشر می‌کنند، اما به نظر می رسد هیچکدام شانس شلتن و یانگ را نداشته باشند.

گروه راک «Incubus» با آلبوم «اگر حالا نه، پس کی؟» و فروش ۸۰ هزار نسخه از آن دوم شد. فروش هفته اول این آلبوم نسبت به آلبوم قبلی این گروه حدود ۱۰ هزار نسخه افزایش داشت.

blake-cover

کالبی کیلت، خواننده پاپ این هفته در حالی در رتبه ششم ایستاد که آلبوم جدیدش به موفقی آلبوم قبلی او نبود. «همه چیز تو» در حالی به رتبه ششم قناعت کرد که در هفته اول فروش خود تنها ۷۰ هزار نسخه فروخت. این درحالی بود که دومین آلبوم این خواننده در هفته اول انتشار خود ۱۰۶ هزار نسخه فروش داشت.

در میان آلبوم‌هایی که از هفته پیش در جدول باقی مانده‌اند «۴» با صدای بیانسه با فروش ۷۲ هزار نسخه پنجم شد. این آلبوم موفق نشد حتی چهار هفته بهتر از «۲۱» با صدای آدل عمل کند.

«۲۱» که پرفروش‌ترین آلبوم سال است با فروش ۷۷ هزار نسخه در رتبه سوم ایستاد. این آلبوم که پس از هفته‌ها حضور در جدول همچنان از رتبه سوم پایین‌تر نیامده است فروش خود را به ۲٫۷ میلیون نسخه رساند.

این آلبوم فاصله خود با «اینطور زاده شدم» لیدی گاگا، دیگر آلبوم پرفروش سال را به بیش از یک میلیون نسخه رسانده است. آلبوم لیدی گاگا به سیر نزولی خود ادامه داد و این هفته از جدول ۱۰ آلبوم پرفروش بیرون افتاد.

گروه قدیمی «سابلایم ویت رم» با آلبوم و خواننده جدید خود نتوانست به رتبه‌ای بهتر از نهم دست یابد. سهم این آلبوم از بازار فروش ۳۵ هزار نسخه بود.

«واقعیت این است که…» گروه «Theory of a Deadman» (نظریه مرد مرده) با فروش ۳۸ هزار نسخه هشتم شد، «تکان بده» که موسیقی برنامه‌ای به همین نام از شبکه دیسنی است با فروش ۱۷ هزار نسخه در رتبه بیست و پنجم ایستاد. موسیقی فیلم «هری پاتر» هم برخلاف موفقیت خود فیلم در گیشه با فروش ۱۵ هزار نسخه بیست و هشتم شد.

هفته آینده جدول پرفروش‌ها تغییر چندانی نخواهد کرد چون آلبوم مهمی روانه بازار نمی‌شود.

 • رویترز / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

2 دیدگاه

 1. سلام
  من به تازگی عضو مجله ی ملودی شده ام و از خواندن مطالب متنوع
  ان لذت می برم.
  متشکرم

 2. Go Country Music!!!!
  That’s AWESOME guys.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*