پوستر تور اروپایی استاد شجریان طراحی شد

shajarian-concert-poster

پوستر تور اروپايي استاد محمدرضا شجريان و گروه شهناز به سرپرستي مجيد درخشاني توسط مژگان شجريان طراحي و اجرا شده و قرار است این پوستر به زبان ‌های گوناگون و در كشورهاي مختلف ارائه شود.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی، مژگان شجريان در گفت و گو با روابط عمومي شركت دل آواز درباره طراحی پوستر اين تور اعلام كرد: «در طراحي پوسترها ترجيح مي‌دهم از رنگ‌هاي سنگین تری استفاده كنم، به اين دليل كه اين ويژگي به نوع موسیقی که ارائه می‌شود نزديك‌تر است. علت استفاده از رنگ قرمز به جای رنگ آبي که با موسيقي ايراني هماهنگ‌تراست این است که رنگ قرمز در زمينه مشكي تضاد بيشتري نسبت به آبی داشته و نظر مخاطب را در کشورهایی که همه جا رنگ است، بیشتر به پوستر جلب می‌کند.» [پوستر کامل را ببینید] مژگان شجريان درباره استفاده از عكس استاد شجريان در پوستر گفت: «استفاده از عكس افرادي كه در زمينه هنر شناخته شده نيستند چندان الزامي نيست، اما چون استاد شجريان چهره‌ شناخته شده‌اي در ميان مردم دارند، حضور عكس به جذب بيشتر مردم كمك مي‌كند.»
البته اين تنها دليل استفاده عكس چهره استاد محمدرضا شجريان از سوي طراح پوستر نيست، از آنجايي كه در پوستر سال‌هاي گذشته از عكس گروه شهناز نیز در کنار عکس استاد، استفاده شده‌ بود، این بار برای ایجاد تفاوت از عکس استاد شجريان به تنهایی استفاده شده است.»
مژگان شجريان كه همواره طراحي پوسترهاي آثار و كنسرت هاي محمدرضا شجريان را برعهده دارد، به استفاده از فونت‌ها و نوشتار پوستر اشاره كرد و گفت:«از طرف برگزاركنندگان اروپايي تاكيد شد كه در پوستر تنها از يك فونت استفاده كنيم. آنان دليل اين امر را عدم استقبال مردم از پوسترهاي شلوغ با فونت‌هاي متعدد اعلام كردند. به همين دليل تنها از دو فونت در اين پوستر استفاده كردم. گرچه ترجيح مي‌دهم از فونت‌هاي مختلف استفاده كنم تا به اين طريق پوستر متنوع‌تر شود.»
مژگان شجريان افزود: «استفاده از خط زیبای استاد يدالله کابلی با عنوان « کنسرت محمدرضا شجريان و گروه شهناز» ، يكي ديگر از ترفند‌هایست كه مخاطبان را به ديدن پوستر كنسرت تشويق کرده و آنان را از اجرای موسیقی توسط کشوری دیگر آگاه می کند.»
تور استاد محمدرضا شجريان و گروه شهناز از استانبول تركيه آغاز و در كلن آلمان پايان مي‌يابد، در این سری از کنسرت‌ها آثاری از استاد جلیل شهناز، محمدرضا شجریان و مجید درخشانی در دو بخش سه گاه و بیات اصفهان برای اولین بار به اجرا در خواهد آمد.
اين تور در شهرهای استانبول- تركيه(۱۶ سپتامبر ۲۰۰۱۱)، آمستردام – هلند(۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱ )، بروکسل – بلژیک(۱ اکتبر ۲۰۱۱)، ماینز – آلمان(۳ اکتبر ۲۰۱۱)، برلین – آلمان(۱۴ اکتبر ۲۰۱۱)، هامبورگ – آلمان(۱۵ اکتبر ۲۰۱۱)، لندن – انگلستان(۱۸ اکتبر ۲۰۱۱)، ادینبورگ – انگلستان(۱۹ اکتبر ۲۰۱۱)، مونیخ – آلمان(۲۱ اکتبر ۲۰۱۱)، وین – اتریش(۲۲ اکتبر ۲۰۱۱)، گوتبرگ – سوئد(۲۷ اکتبر ۲۰۱۱)،استکهلم – سوئد(۲۹ اکتبر ۲۰۱۱)، کلن – آلمان(۳۰ اکتبر ۲۰۱۱) اجراي برنامه خواهند داشت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

4 دیدگاه

  1. امیدوارم همیشه استاد شجریان سالم و سلامت باشد.

  2. ای کاش خانم شجریان اجازه می‌دادند کسانی که صلاحیت بیشتری از ایشان در زمینه‌ طراحی گرافیک دارند، طراحی اقلام تبلیغاتی استاد را به عهده بگیرند. صرف داشتن نسبت فامیلی معیار مناسبی برای انتخاب نیست…همین موضوع باعث شده پوسترها و طراحی جلد آلبوم ها در بهترین حالتش اثری معمولی و بسیار متوسط باشد، در حالی که شایستگی چنین صدایی بیش از این هاست…

  3. استاد سوییس را هم دریابید لطفا

  4. صوت داوودی استاد در اروپا. کی بشود دوباره در ایران کنسرت بگذارند…

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*