گفت‌وگو با «رجیب چاکرابورتی» نوازنده هندی گروه دستان

rajeeb

نوازنده هندی گروه موسیقی دستان می‌گوید: من عاشق ایران هستم و غذاهای ایرانی را بسیار دوست دارم.

راجیب چاکرابورتی نوازنده هندی که با ساز سارور گروه دستان را در کنسرت اخیر این گروه همراهی کرد، می‌گوید: من عاشق ایران هستم و غذاهای ایرانی را بسیار دوست دارم.

وی درباره شروع همکاری خود با این گروه اظهار کرد: شانزده سال پیش زمانی که از طریق موسیقی با حمید متبسم هم‌کلام شدم، تجربه‌های زیبایی در این همکاری شکل گرفت. از روز اول هم‌نوازی‌ها به سادگی رخ داد و الگوهای مشترک زیادی که بین موسیقی دو ملت بود، این کار را راحت‌تر می‌کرد.

وی ادامه داد: ارتباط بسیار خوبی بین من و اعضای گروه بسیار خوب دستان شکل گرفت و تجربه مفیدی برای من به وجود آمد.

در این نشست، پژمان حدادی نوازنده سازهای کوبه‌ای نیز در این نشست که صحبت‌های چاکرابورتی را ترجمه می‌کرد، گفت: ارتباط حسی بین اعضای یک گروه موسیقی، ساختار کار آن گروه را تشکیل می‌دهد و آن را به نتیجه می‌رساند. اگر همه چیز قراردادی و کلیشه‌ای صورت گیرد، نتیجه‌اش کمرنگ شدن ماهیت هنر است. هر چند در بین گروه‌های موسیقی ایران این موضوع کمابیش وجود دارد اما بهتر است که به ارتباط حسی اعضای گروه بیشتر توجه شود. این موضوع، نتیجه همکاری ما با راجیب چاکرابورتی است.

وی در ادامه بیان کرد: من با موزیسین‌های متعددی از کشورهای دیگر همکاری داشته‌ام و با ریتم‌های ملل مختلف آشنایی پیدا کرده‌ام اما همواره تاکید من بر ریتم‌های موسیقی ایرانی است که از قدمت‌ بالایی نیز برخوردارند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*