آلبوم «خوان هشتم» موسیقی با شاهنامه‌خوانی و نقالی

khan-e-hashtom

آلبوم موسیقی «خوان هشتم» از سوی انتشارات باربد راهی بازارهای موسیقی کشور شده است

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی آلبوم «خوان هشتم» که مانند شاهنامه خوانی و پرده خوانی هم موسیقی و هم نقالی در آن اجرا می‌شود برگرفته از شعری از مهدی اخوان ثالث است.
این اثر در چهار دستگاه چهارگاه، همایون، شور-دشتی و نوا ساخته شده است و قسمت هایی از شعر نیز از سوی راوی و قسمت هایی از سوی نقال خوانده می شود.
در این آلبوم وحید طارمی آهنگساز، خداداد بحیرایی راوی و حسین تفنگدار نقال هستند.
خداداد بحیرایی(راوی)، حسین تفنگدار(نقال)، امین رامین و وحید طارمی(تار)، محسن کبیرنژاد(سه تار)، مسعود پاد و محمدرضا مجد(بم تار)، بابک میرزایی و نازنین بحیرایی(عود)، سیاوش الهی نیا و حمیدرضا رفیعیان(رباب)، علی نجفی(نی)، علیرضا دریایی، بهزاد حسن زاده و سوفیا نکونام(کمانچه، کمانچه آلتو، قیچک)، مسعود نجفی، اسماعیل بحیرایی و فاطمه اسماعیلی(سنتور)، مهدی ابراهیمی(ضرب زورخانه، دوطبله)، ابوالفضل حیاتی(تنبک)، آرش لطفی، محمد عنایتی و نفیسه امیر احمدی(دف )، امیر افشانی و علیرضا سیف(کوزه،دمام)، بهرنگ پورحسینی(هارپ و همخوان)، فاطمه صفایی، فاطیما سهرابی، پردیس دهپور، امیر حسین سلاحورزی و سجاد پورقناد(همخوان) افرادی هستند که در ضبط این آلبوم همکاری داشته اند.
آلبوم «خوان هشتم» منتشر شده از سوی نشر باربد هم‌اکنون در بازار موسیقی کشور قابل دسترسی‌ست.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

2 دیدگاه

  1. اگر که اعتماد چشم بسته به خصم خانگی کردم دلم خواست -گریه کنم یا نکنم…ازآهنگهای مورد اجرادرکنسرت ماه آینده خانوم گوگوش خواننده قدیمی پاپ ایران است

  2. لطفا جهت احترام به خواننده های قدیمی پاپ ایران درمورد کنسرتهای ایشان هم اطلاع رسانی کنید مثلا”همین آهنگ خانوم گوگوش که قراره کنسرتی دردوبی ماه آینده باهمین عنوان اجرا کنن:اگرکه اعتمادچشم بسته به خصم خانگی کردم دلم خواست به جزخود خوش باور من کسی منت نداره برسرمن به آنهایی که باید بدهکاری ندارم بی حسابم…یا آهنگ گریه کنم یا نکنم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*