گروه کلد پلی، نواهای دل‌انگیز با موسیقی راک

coldplay

گروه انگلیسی «کلدپلی» (Coldplay) در سبک راک آلترنیتو فعالیت می‌کند. این گروه تاکنون بیش از ۵۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش را به فروش رسانده و جوایز بسیاری را نیز دریافت کرده است. موسیقی کلدپلی محبوب مخاطبان و موردپسند منتقدان است.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی این گروه در اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی با همت تعدادی از دانشجویان کالج لندن تاسیس شده است. اعضای گروه، همگی از کودکی، یادگیری موسیقی را آغاز کرده‌اند و آشنایی آن‌ها در دوران دانشجویی صورت گرفته است.
کلدپلی فعالیت حرفه‌ای خود را در واپسین سال‌های دهه‌ی ۹۰، با اجرا در کلاب‌های مختلف آغاز کرد. اعضای گروه در ابتدا تعدادی از آهنگ‌های خود را ضبط کرده و در تیراژ بسیار اندک برای دست‌اندرکاران موسیقی عرضه کردند تا بتوانند خودشان را مطرح کنند. طولی نکشید که رادیوی بی‌بی‌سی، تعدادی از تک‌آهنگ‌های کلدپلی را پخش کرد و موجب به شهرت رسیدن آن‌ها شد.
کلدپلی با شروع قرن جدید، نخستین کارهای خود را به بازار موسیقی فرستاد. سه تک‌‌آهنگ پرفروش و محبوب و یک آلبوم که در واقع، نخستین آلبوم استودیویی آن‌ها بود. استقبال خوبی که از این آثار صورت گرفت، منتقدین را واداشت که نقدهای مثبتی را در مجله‌های موسیقی جهان راجع به این گروه بریتانیایی منتشر کنند.
موفقیت‌های کلدپلی با فرستادن آلبوم‌های بعدی‌شان به بازار موسیقی، به‌طور مرتب تجدید شد. این گروه هم‌اکنون با پختگی بیشتری، ترانه‌سرایی می‌کند و در آهنگ‌سازی نیز تلاش دارد که موسیقی نقاط مختلف جهان را در راک آلترنیتو خود تلفیق کند تا به ترکیب‌های بدیع‌تری دست پیدا کند.

کریس مارتین، رهبر و مغز متفکر این گروه، هنرمندی‌ست که گروه کلدپلی با صدای او در تک‌آهنگ «زرد» به جهانیان معرفی شد. سبک زیبا و موسیقی دل‌نشین این گروه با صدای کریس مارتین ترکیبی یک‌دست و شنیدنی را فراهم می‌کند تا هواداران این گروه را در سراسر جهان راضی نگه دارد.

  • ثمر سعیدی / مجله موسیقی ملودی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*