برگزاری کنسرت مناظره موسیقایی خسرو و شیرین

khosrow-shirin

خسرو و شیرین نظامی گنجوی بازهم خبرساز شدند، اما این بار نه از ممیزی خبری هست و نه از تایید و تکذیب​های همراهش.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، گروه موسیقی «وصل یار» به سرپرستی ابراهیم اثباتی تصمیم گرفته به سراغ مناظره خسرو ، شیرین و فرهاد برود و بخش​هایی از اثر نظامی را با زبان موسیقی همراه کند.

این اتفاق قرار است در کنسرت گروه موسیقی «وصل یار» رخ​دهد. این اجرا ۱۶ تا ۱۸ شهریورماه در تالار وحدت برگزار می‌شود و در آن قطعاتی چون نیستان، طبال پیر، عشقبازان، نوبهار عشق، عاشق هوشیار، ذره صفت، نی و … را در دو بخش اجرا می​کند. البته در بخش پایانی اجرا یک گروه ۲۰ نفره دف نواز به روی صحنه می​روند و با سایر اعضا به دف نوازی می​پردازند.

نام این عاشق و معشوق فارسی در هفته​های گذشته بیش از همیشه سر زبان​ها افتاد، دلیل آن هم ماجرای ممیزی کتابی بود که انتشارات پیدایش ۷ نوبت آن را چاپ کرده بود اما برای چاپ هفتم به مشکل برخورده بود.

گروه وصل یار که مبنای اجرای خود را موسیقی سنتی با شکل تلفیقی گذاشته در کنسرت خود مناظره خسرو، فرهاد و شیرین را همراه با موسیقی و توسط یک بازیگر روایت می​کند که در این بخش سیروس اسنقی به عنوان بازیگر به ایفای نقش خواهد پرداخت.

گروه موسیقی وصل یار از سال ۱۳۸۰ پس از اجرای تئاتر شمس پرنده به کارگردانی پری صابری شکل گرفت و از آن سال به بعد به صورت حرفه​ای برنامه​های مختلفی را در داخل و خارج از ایران برگزار کرده​است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*