پزشکان کشف کردند: موتسارت به علت تاریکی درگذشته است!

پزشكان تاكنون هزاران نوع مرگ برای «ولفگانگ آمادئوس موتسارت» موسیقی دان اتریشی كه در سن ۳۵ سالگی جان خود را از دست داد، تشریح كرده اند اما واقعیت می تواند بسیار ساده تر از این باشد: نظریه جدید می گوید وی در اثر تاریكی جان داده است.

به گزارش مجله موسیقی ملودی پزشكان طی سال های پی در پی داستان مرگ موتسارت را بارها و بارها احیا كرده اند و هر بار دلایل جدید و ترسناك پزشكی را برای توضیح مرگ یكی از مشهورترین و ثروتمندترین هنرمندان قرن ۱۸ میلادی ارائه می كنند اما مطالعه ای جدید در این مورد دلیل متفاوتی را برای مرگ وی ارائه كرده است: تاریكی!

محققان برای توضیح این دلیل نظریه ای ساده دارند، پوست افراد زمانی كه در معرض تابش نور قرار می گیرند، ویتامین D ایجاد می كند. موتسارت در روزهای پایانی عمرش همواره در تاریكی به سر برده است و از این رو به فقر شدید ویتامین D دچار شده است.

«استفان پیلز» و «ویلیام گرنت» با انتشار مقاله ای با عنوان «كمبود ویتامین D عامل مرگ موتسارت بوده است» توضیح داده اند كه موتسارت بیشتر فعالیت های آهنگ سازی خود را در طول شب انجام می داده و از این رو بیشتر زمان خود در طول روز را در خواب به سر می برده است.

در عرض جغرافیایی ۴۸ درجه وین، ساخته شدن ویتامین D از نور فرابنفش خورشیدی در طول ۶ ماه از سال غیر ممكن است، موتسارت در تاریخ ۵ دسامبر ۱۷۹۱ جان خود را از دست داده است، یعنی زمانی كه دو یا سه ماه از ماه های كمبود ویتامین D سپری شده بود.

فرضیه های دیگری كه درباره مرگ موتسارت وجود دارد تب روماتیسمی، آماس باكتریایی شكمی، عفونت خونی، مسمومیت با سم، بیماری های قلبی، خونریزی مغزی و چندین و چند بیماری و اختلال پزشكی دیگر هستند. محققان دیگر تا كنون تلاش داشته اند برای مرگ وی دلایل زیست پزشكی از قبیل رفتارهای غیر عادی موتسارت ارائه كنند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*