آلبوم تصویری چقدر با موسیقی هستید؟

dvd

آلبوم تصویری آموزشی «امتحان : چقدر با موسیقی هستید؟» اثر لئونارد برنستاین از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی این آلبوم با عنوان کنسرت برای کودکان و نوجوانان با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک راهی بازارهای موسیقی شده است.

این مجموعه شانزدهمین آلبوم از سلسله آلبوم‌های برنستاین است که با ترجمه و گویندگی بابک بوبان و به صورت دی‌وی‌دی انتشار یافته است.

در این آلبوم قطعاتی چون کاغذ و مداد، امتحان : بخش اول، پنج سوال : چقدر دقیق هستید؟، درست یا غلط و ریمسکی کرساکف ارائه شده است.

بابک بوبان در معرفی بیشتر این اثر در دفترچه آلبوم چنین آورده است : این کنسرت یکی از دیدنی ترین کنسرت های آموزشی موسیقی است که در سابقه آموزش موسیقی در دنیا ثبت شده است . البته با توجه به توانایی های منحصر به فرد آموزشی و تربیتی لئونارد برنستاین ، تماشای این کنسرت گرچه شگفت آور است اما باور نکردنی نیست. به سخن دیگر، شاید از او همین نیز انتظار می رفت.

عنوان این کنسرت امتحان است اما نه فقط به قصد آزمودن دانسته ها، بلکه برای اینکه بدانیم چقدر با موسیقی هستیم. با موسیقی (مانند با طراوت یا با احساس) یعنی دارای موسیقی بودن؛ به طوری که صرف نظر از داشتن با نداشتن اطلاعات موسیقی، بتوانیم با موسیقی ارتباط برقرار کنیم . هستند کسانی که با انبوهی از اطلاعات موسیقی ، با موسیقی نیستند و چه بسا افرادی که بدونداشتن اطلاعات چندانی از موسیقی آن را می فهمند و می توانند با آن ارتباط قوی و خوبی برقرار کنند. این کنسرت مانند بهترین امتحان های دنیا، هم می آزماید و هم می آموزد و بالاتر از همه این ها ، چنان شوری برپا می کند که حتی می تواند اولین کنسرتی باشد که از این مجموعه تماشا کنیم تا هم عاشق موسیقی شویم و هم هیچگاه از هیچ امتحانی نترسیم .

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*