احتمال برگزاری کنسرت موسیقی فیلم​های کیهان کلهر در ایران

کنسرت موسیقی فیلم‌های کیهان کلهر در آلمان برگزار شد و احتمال می‌رود که همین برنامه به زودی در ایران هم اجرا شود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، کنسرت موسیقی فیلم «سینما جنین» دو شب موفقیت‌آمیز را در آلمان سپری کرد. این کنسرت دو بخش داشت. در بخش اول موسیقی فیلم«سینما جنین» اجرا شد و در بخش دوم موسیقی «شهر خاموش».

این برنامه در شهر« درسدن» برگزار شد و با استقبال گسترده‌ای همراه بود. ارکستر سمفونیک درسدن که نوازندگان آن منتخبی از نوازنگان مطرح ارکستر سمفونی برلین هستند، در بخش اول کیهان کلهر را در اجرای تنظیم تازه‌ای از قطعه «شهر خاموش» برای ارکستر زهی، کوبه‌ا‌ی‌ها و کمانچه همراهی کردند. این قطعه ۳سال قبل نامزد دریافت جایزه معتبر گرمی شده بود. رهبر ارکستر در این کنسرت «آندریا مولینو» بود.

در بخش دوم کنسرت ، موسیقی فیلم «سینما جنین» ساخته کیهان کلهر و با کارگردانی «مارکوس ویتر»  از سوی اعضا ارکستر و با تک‌نوازی نوازندگان مهمان استاد «سعد محمد حسن» ( مطرح ترین نوازنده ویلن عربی از مصر)، «کمیل شجراوی» نوازنده عود از فلسطین و «علی بهرامی فرد» نوازنده سنتور از ایران اجرا شد. موضوع این فیلم در باره مشکلات ساخت یک سینما در فلسطین اشغالی و تقبیح جنگ است.
کلیه قطعات به دو شکل تصویری و صوتی ضبط شدهاند و در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

همچنین آقای «مارکوس ریندت» مدیر ارکستر سمفونیک «درسدن» اعلام کرد که در تلاش برای اجرای همین کنسرت در ایران و در اولین زمان ممکن است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*