کنایه سنگین محمدرضا شجریان به علیرضا افتخاری

همزمان با آغاز تور كنسرت های اروپایی محمدرضا شجریان از شهر استانبول تركیه، او در باره‌ی اجرای كنسرت‌ها و صدور مجوز برای آلبوم‌هایش با یورونیوز به گفت‌وگو نشست.

به گزارش مجله موسیقی ملودی شجریان در قسمتی از این گفت‌وگوی مفصل که مشروح آن به‌زودی از سوی این رسانه منتشر خواهد شد در تشریح دلایل محبوبیتش گفت: موسیقی باعث آشنایی است، اما تنها علت نیست. توسط موسیقی با مردم ارتباط برقرار می شود و مردم آدم را می شناسند، بعد رفتار و گفتار و كردار هم در اینجا خواهد آمد.

این استاد آواز ایرانی هم‌چنین در پاسخ به اظهارات اخیر علیرضا افتخاری گفت: یكی از هنرمندان ما كه صدای خوبی داشت و خوب می خواند و شهرت خوبی داشت، یك اشتباه اجتماعی كرد كه به نظرم از سر سادگی و ندانم كاری اش بود، یك دفعه مردم او را كنار گذاشتند. پس این موسیقی نیست. این رفتار و كردار و گفتار است. به همین دلیل هنرمندان در رفتار و كردار و گفتار باید خیلی دقت كنند. جامعه آگاه است، وجدان جامعه بیدار است، جامعه مو را از ماست می كشد. كوچكترین اشتباهی زیر پروژكتور جامعه قرار می گیرد. نمی توانید اشتباه كنید. جامعه كوچكترین اشتباه و ریاكاری را بزرگ می كند و دروغ گویی و اشتباه را نشان می دهد.

وی افزود: من سعی كردم اشتباه نكنم و با مردم باشم، چون موسیقی را برای مردم ارایه می كنم، نه برای وزیر و برای وكیل و برای رییس جمهور، آنها هم اگر جزء مردم باشند گوش می كنند. ولی موسیقی برای مردم است، برای انسانها. باید انسانها را در اولویت قرار داد و موسیقی را برای آنها ارایه كرد. موسیقی برای انسانیت است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

6 دیدگاه

 1. باید دید که آیا قرار دادن شجریان و افتخاری رو در روی هم و گارد گرفتن این دو علیه هم نفعی هم برای موسیقی سنتی دارد یا خیر ؟
  ایکاش هوارداران کمی سعه صدر داشتند و کاسه داغ تر از آش نمی شدند

 2. جاودان بمانی م ر افتخاری.به نظر من و خیلی ها، شجریان صدای مزخرفی دارد و فقط به صرف اینکه گروهش ازسازهای سنتی به طور حرفه ای استفاده میکنن به شهرت رسیده مگرنه از خودش هیچی نداره

 3. شجریانم پیر شده قاطی کرده. اولش میگه از سر سادگی این کارو کرده بعد پایین اومده میگه کار ریکارانه و دروغ…
  آقای استاد بزرگ، شما بزرگی و باید بزرگی کنی نه اینکه کس دیگرو که بنده خدا اصلا معلومه واسه وزیرو وکیل (ولی شما خوندی…) و از روی سادگی تو اون مجلس رفته خونده رو له کنی تا خودتو بگی که من فقط واسه مردم خوندم….
  انصافا آثار شما مردمیه یا استاد افتخاری؟!!!!!!!!
  عاشقت بودم ولی از مظلوم کشیت اصلا خوشم نیومد . اصلا…
  زنده باد استاد تک صدا، علیرضا افتخاری…

 4. عزیزی استاد بزرگ ، قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

 5. استاد شجریان من رو یاد استاد کمال الملک در آن فیلم معروف میندازه که باج نداد

 6. ای عزیز….در این سرزمین ظلم و جهل و جنایت .وطن فروش و خود فروش دست در دست هم داده اند برای ویران کردن این وطن. اسمش ایران است.همه حرمتهایش را دریدند . نه به اسمش و نه به فرهنگش و نه به انسانش رحم نکردند. آری رحم نکردند .به تمام هستی ایران تاختند و نابود کردند. ارزش ها را از بین بردند. تخم نفاق در بین ملت پاشیدند .. با ایران چونان کردند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*