موسیقی اقوام ایرانی در سالن میلاد اجرا می‌شود

چهارمین جشنواره شعر و موسیقی مازندران به مناسبت روز مازندران و جشن تیرگان،روزهای ۷و ۸ آبان ۱۳۹۰ از ساعت ۱۹ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از مهر  مدیر اجرایی چهارمین جشنواره شعر و موسیقی مازندران با اعلام این خبر گفت: این جشنواره که در نوع خود برای نخستین بار برگزار می‌شود، گروه‌های مختلف هنری استان‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.
به گفته علیزاده بخشی از برنامه‌های این جشنواره شامل شعرخوانی، مراسم آیینی(تیرماسیزه) مازندرانی، اجرای موسیقی مازندرانی از سوی گروه “مشتاق حسن” به سرپرستی محمدرضا اسحاقی و گروه موسیقی پارپیرار است.

دبیر جشنواره افزود: تجلیل از فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر و افراد موثر مازندرانی، تکخوانی‌ها و نی‌نوازی‌های مازندرانی، گروه موسیقی سازینه متشکل از هنرمندان استان‌ها و اقوام مختلف از جمله: مازندران(ابوالحسن خوشرو)، آذربایجان(عاشیق حسن میرزاپور)، لرستان(ایرج رحمانپور)، بوشهر(محسن شریفیان)، کهکیلویه و بویراحمد(کورش اسدپور)، گیلان(ناصر وحدتی)، کرمانج خراسان(سهراب محمدی)، قشقایی(پروین بهمنی و ابراهیم کهندل‌پور)، ترکمن(بخشی طواق سعادتی) و بختیاری (پیمان بزرگ‌نیا) بخش‌ دیگر این جشنواره است.

این جشنواره به همت مجموعه فرهنگی هنری پارپیرار و با مشارکت انجمن‌ها و علاقه‌مندان به عرصه فرهنگ و هنر برگزار می شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*