پرفروش‌های هفته: رکوردزنی دریک با «مراقب باش»

drake

آلبوم «مراقب باش» (Take Care) با صدای دریک موفق شد با رکورد فروش ۶۳۱ هزار نسخه به سومین آلبوم پرفروش در هفته اول سال بدل شود.
به گزارش مجله موسیقی ملودی از خبرآنلاین، طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی آن ۲۰ نوامبر بود «مراقب باش» این خواننده کانادایی پس از «اینطور زاده شدم» لیدی گاگا با فروش هفته اول ۱٫۱ میلیون نسخه و «گاریچی ۴» لیل وین با فروش هفته اول ۹۶۴ هزار نسخه، سومین آلبوم پرفروش هفته اول شد.

بسیاری از تحلیل‌گران برای آلبوم دریک در هفته اول فروشی بالاتری را تصور می‌کردند، با این حال «مراقب باش» بهتر از آلبوم اول دریک یعنی «بعدا از من تشکر کن» عمل کرد، آلبوم اول دریک سال گذشته در هفته اول به فروش ۴۴۷ هزار نسخه‌ای رسید.

«کنسرتو: یک شب در سنترال پارک» با صدای آندره بوچلی با فروش ۸۷ هزار نسخه چهارم شد. آلبوم «کریسمس من» این خواننده تنور سال ۲۰۰۹ پرفروش‌ترین آلبوم تعطیلات زمستانی بود و تا امروز ۲٫۶ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

دیگر آلبوم مناسبتی این هفته «گِلی، موسیقی: آلبوم کریسمس، جلد ۲» بود که با فروش ۷۱ هزار نسخه ششم شد. جلد اول این آلبوم که مجموعه‌ای از ترانه‌های اجراشده در سریال موزیکال «گلی» است، هشت نوامبر سال گذشته منتشر شده بود.

دیگر جایگاه‌های جدول ۱۰ آلبوم پرفروش را آلبوم‌های قدیمی پر کردند و کم بودن عنوان‌های جدید نشانه تعطیلات شکرگزاری است. «کریسمس» با صدای مایکل بوبله با فروش ۱۶۵ هزار نسخه رتبه دوم هفته پیش خود را حفظ کرد، این آلبوم ۳۵ درصد رشد فروش داشت.
adele

آلبوم «۲۱» با صدای ادل دو پله در جدول بالا آمد و سوم شد، این آلبوم در هفته گذشته هشت درصد رشد فروش داشت و با فروختن ۱۱۳ هزار نسخه سوم شد. فروش این آلبوم درمجموع به ۴٫۵ میلیون نسخه رسیده است. «زیر درخت شیرینک» با صدای جاستین بیبر با اینکه ۱۳ درصد افت فروش داشت یک پله در جدول بالا آمد و با فروش ۸۴ هزار نسخه پنجم شد.

جدول پرفروش‌های موسیقی را آلبوم‌های «بله این را موسیقی می‌نامم ۴۰» با فروش ۷۱ هزار نسخه (۴۰ درصد افت) در رتبه هفتم، آلبوم موسیقی متن «افسانه گرگ و میش: طلوع قسمت اول» با فروش ۶۱ هزار نسخه (۴۲ درصد افت) در رتبه هشتم، «مایلو زایلتو» گروه کلدپلی با فروش ۵۴ هزار نسخه (۲۳ درصد افت) در رتبه نهم و «کسی که مراقب من باشد» با صدای سوزان بویل با فروش ۵۲ هزار نسخه (۲۷ درصد افت) در رتبه دهم پر کرده‌اند.

آلبوم‌های جدید نیکل‌بک و ریحانا در هفته آینده بخت‌های اصلی صدر جدول هستند. طبق سنت هرساله هفته پس از تعطیلات عید شکرگزاری هفته‌ای پررونق برای بازار آلبوم‌های موسیقی است، در این هفته بسیاری از خرده‌فروش‌ها آلبوم های خود را با تخفیف عرضه می‌کنند.

  • ورایتی / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*