تمدید مهلت ارسال آثار به بیست‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر

مهلت ارسال آثار برای شاخه های گروه نوازی کلاسیک ایرانی و کلاسیک غیر ایرانی و آواز جمعی همانند شاخه آهنگسازی تا ۳۰ آذر تمدید شد .
به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از روابط عمومی دفترموسیقی، علی ترابی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام این خبر گفت: همانطور که در فراخوان نیز اعلام شد، در شاخه موسیقی کلاسیک ایرانی گروه نباید از۳ نفرکمتر ویا بیشتر از ۱۲ نفراعضاء داشته باشد .دراین بخش گروه ها فقط می توانند از سازهای ایرانی استفاده نمایند.

علی ترابی در ادامه تصریح کرد: در شاخه موسیقی کلاسیک غیرایرانی تعداد اعضاء گروه نبایدازسه نفر کمتر باشد و همچنین قطعات وآثار ارائه شده نباید ازاسفند ماه سال ۱۳۸۹ تا جشنواره بیست و هفتم توسط همان گروه در کنسرتی اجرا و یا به صورت آلبوم منتشر شود.

وی درمورد بخش رقابتی این جشنواره بیان داشت : در شرایط پذیرش آثار آهنگسازی ایرانی برای بخش رقابتی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، هم به آهنگسازی گروه های سازی و هم به گروه های آوازی اشاره شده است. آثار ارائه شده در این بخش لزوماً نباید با کلام باشد و آنچه اهمیت دارد روح کلی حاکم بر اثر است و آهنگساز می تواند مفاهیم مورد نظر خود را در این دو قالب ارائه و در رقابت شرکت کند.

علی ترابی در آخر افزود : به دلیل تفاوت معیارهای داوری در دو بخش موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی جایزه ویژه ای که شامل ۲۵ سکه تمام بهارآزادی خواهد بود صرفا”به اثر منتخب در بخش آهنگسازی ایرانی با موضوع دستاوردهای انقلاب تعلق خواهد گرفت.

بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۰برگزار می شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*