رپورتاژ: پرهام پس از ۶ سال سکوت با آلبوم «دیگه بریدم» برمی‌گردد

parham-01

پرهام که در کارنامه هنری خود آلبوم‌های «شیشه تنهایی»، «تولد عشق»، «فالگیر» و «می‌شناسمت» را دارد، پس از ۶ سال کناره‌گیری از دنیای موسیقی این ‌روزها ساخت آلبومی متفاوت نسبت به آثار گذشته‌اش را به انتها رسانده که نام «دیگه بریدم» را برای آن انتخاب کرده است.
به گزارش مجله موسیقی ملودی این آلبوم شامل ۱۴ قطعه به نام‌های «اسم من»، «وفادار»، «می‌ذارمت کنار»، «حس»، «جاده»، «برو من این‌جا می‌مونم»، «تصمیم»، «تو که چشمات. . .»، «گلکم»، «از تو چه پنهون»، «دیگه بریدم»، «شک»، «ایران» و «رویایی» است که از بین ۴۰ ترانه و ملودی ساخته شده انتخاب شده‌اند. خواننده آلبوم ملودی‌ این ترانه‌های منتخب را ساخته و نیما نورمحمدی نیز این قطعات را تنظیم کرده است.
پرهام طی گفت‌وگویی با خبرنگار مجله موسیقی ملودی در مورد مدت طولانی سکوتش در عرصه موسیقی اظهار داشت: چند سالی‌ست که به علت گستردگی فضای مجازی اینترنت و ارائه آثار بی‌شناسنامه و دور از قوانین ارشاد و همچنین عدم وجود قانون کپی‌رایت گوش مردم به عنوان مخاطبین اصلی هنر موسیقی به هر چه شنیدن عادت کرده است.

در این ۶ سال سعی کردم سکوت کنم و به جای ارائه آثاری که به خاطر کثرت قطعات موسیقی شبیه به دیگر آثار است، فقط بشنوم و روی هر قطعه‌ با دقت تامل و تفکر کنم تا جای خالی ملودی‌های شنیدنی را بیابم و بر اساس آن‌ها قطعاتی را برای این آلبوم بسازم که نو و بدیع باشند چراکه همواره معتقد بوده‌ام باید مردم را به شنیدن ملودی خوب عادت داد و با دلسوزی و صرف زمان بر روی هر ترانه و درک معنا و مفهوم و داستانی که روایت می‌کند می‌توان اثری حرفه‌ای و مردم پسند ارائه داد و این محق نمی‌شود مگر زمانی که گروه دست‌اندرکار یک آلبوم نسبت به هدف و هنر خود احساس وظیفه کنند و خوشبختانه من چنین همکارانی را در کنار خود داشتم.
melodymag

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین وظایفی که هنرمندان نسبت به جامعه دارند، این است که با تعمق و تفکر در متن ترانه، موضوعاتی را انتخاب کنند که شرح حال و احساس مخاطبینی باشد که به حمایت از این هنر علاقه نشان می‌دهند چرا که تاثیرگذاری یکی از بااهمیت‌ترین مسائلی‌ست که باعث می‌شود یک ترانه جایگاه حقیقی خود را در بین شنوندگان پیدا کرده و ماندگار شود. ترانه‌های این آلبوم از بین جمع انبوهی سروده از بین آثار ترانه‌سرایان مختلف و حرفه‌ای انتخاب شده‌اند و سعی کرده‌ام همگی در راستای نگاهی عاشقانه و مثبت و دور از منفی‌گرایی‌های تکراری باشند تا مخاطب در کنار لذت بردن، لحظه به لحظه برای شنیدن ترغیب‌تر شوند و نتواند بعضی از قطعات را کنار بگذارد به طوری که در هر کدام رگه‌ای از احساس و علاقه‌‌ و دلیلی برای شنیدن پیدا کند.

پرهام در پایان گفت: این اثر که در مراحل انتهایی ضبط به سر می‌برد به زودی توسط یکی از شرکت‌های معتبر و نام آشنای فرهنگی ـ هنری منتشر می‌شود و من این نوید را به مخاطبین می‌دهم که می‌توانند یک اثر متفاوت با کیفیت بالا را بشنوند و امیدوارم این اثر بتواند انتظارات ایشان را برآورده سازد هرچند اشاره می‌کنم با توجه به این‌که ما تمام آن‌چه در توان داشتیم را به کار بردیم و هر آن‌چه لازم و ملزوم بوده را در این اثر لحاظ کرده‌ایم اما از آن‌جایی که موسیقی هنری متعلق به مخاطبین است، آرزو دارم این آلبوم بتواند نمره قبولی را از مردم بگیرد که این نشان‌دهنده درست بودن مسیری‌ست که برای این اثر انتخاب کرده‌ایم.

  • لیا شیرازی / مجله موسیقی ملودی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*