آغاز به کار مکتب موسیقی حسین علیزاده در گرگان

مکتب موسیقی استاد «حسین علیزاده» برای اولین بار در ایران، کار خود را از روز جمعه ۲۵آذرماه به صورت رسمی در شهرستان گرگان آغاز کرد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از ایرنا افتتاح و راه اندازی سایت این مکتب در ۲۸ خرداد در تالار وحدت تهران صورت گرفت و اولین دوره آموزشی آن از دیروز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی با حضور علاقه مندان و افرادی که برای این دوره ثبت نام کرده اند، آغاز شد. این کلاس از سلسله کلاس های آغازین مکتب علیزاده می باشد و قرار است در شهرهای مشهد، قزوین، تهران، شیراز و تبریز نیز برگزار شود.

آموزش نوازندگی «سه تار»،«تار» و«شورانگیز» سطوح مختلف و همچنین آشنایی با موسیقی برای تمام علاقه مندان از برنامه های کلاس های آموزشی و دیدارهای  حسین علیزاده در این مکتب است.

حسین علیزاده سال ۱۳۳۰ در منطقه سید نصر الدین بازار تهران متولد شد، دوره‌های آموزش موسیقی را در هنرستان موسیقی تهران زیر نظر استادانی چون هوشنگ ظریف و حسین دهلوی طی کرد. وی پس از راهیابی به رشته موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نکته های نوازندگی تار و سه تار و ردیف موسیقی سنتی ایران در سطوح عالی را فرا گرفت.

حسین علیزاده در کمک به ساخت سازهای تازه تجریه‌های موفقی داشته که از آن میان می‌توان به ابداع سازهای سلانه و شور انگیز اشاره کرد که اینک نیز در کنسرت‌ها از آن بهره می‌گیرد. علیزاده که سال ها قبل در فکر تجریه‌های تازه در زمینه موسیقی آوازی بود، با شکل دهی گروهی به نام هم آوایان این تجربه را توسعه داد که آخرین اجرای این گروه در تابستان امسال بیانگر گسترش ایده‌‌های تازه وی در حوزه موسیقی است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*