سام ریورز هنرمند موسیقی جز در ۸۸ سالگی درگذشت

melodymag

«سام ریورز» هنرمند موسیقی جز که با اسطوره‌هایی مانند «مایلز دیویس» و «هربی هنکاک» به اجرای برنامه می‌پرداخت در سن ۸۸ سالگی درگذشت.
به گزارش مجله موسیقی ملودی این هنرمند که نوازنده‌ی ساکسوفون و آهنگ‌ساز بود روز دوشنبه در اورلاندوی فلوریدا چشم از جهان فروبست. علت مرگ وی بیماری ذات‌الریه اعلام شده است.
به نقل از رولینگ‌استون، سام ریورز در اوکلاهما زاده شد و در کنسرواتوار بوستون به تحصیل موسیقی مشغول شد. او به همراه «کوینسی جونز» و تعدادی از هنرمندان تازه‌کار آن دوران در سبک بی‌باپ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. او در سال ۱۹۶۴ به گروه مایلز دیویس پیوست و در آلبوم «مایلز در توکیو» همراه سایر اعضای گروه به هنرنمایی پرداخت. وی پس از مدتی این گروه جز را ترک کرد و «وین شرتر» جای سام ریورز را گرفت.
سام ریورز ساکسوفونِ تنور و سوپرانو می‌نواخت و هم‌چنین به نواختن سازهای فلوت و کلارینت باس، تسلط کامل داشت. او چندین آلبوم «جز آزاد» را با نام خودش از کمپانی «نت آبی» عرضه کرد و هم‌چنین در طی فعالیت حرفه‌ای خود، یک استودیو را برای ضبط موسیقی جز تاسیس کرد. او هم‌چنین با گروه «دیزی گیلسپی» همکاری‌هایی را داشت و با موسیقی‌دان‌هایی که از سوی کمپانی والت دیزنی استخدام شده بودند در شهر اورلاندو به اجرا برای این کمپانی می‌پرداخت.
این هنرمند به دلیل بیماری ذات‌الریه در سن ۸۸ سالگی در اولاندو چشم از جهان فرو بست.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*