شهرام ناظری مولوی‌خوانی را در قونیه اجرا کرد

melodymag

این روزها همزمان با حضور شهرام ناظری در قونیه و اجرای کنسرت برای مولانا، آخرین اثرش – امیرکبیر – در تهران مورد استقبال شدیدی قرار گرفت.

به گزارش مجله موسیقی ملودی شوالیه آواز ایران که برای برگزاری کنسرتی به مناسبت بزرگداشت مولانا به قونیه سفر کرده است، ضمن موفق دانستن اجرا به ایسنا گفت: «مسوولان فرهنگی شهر قونیه باید برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی همکاری بیشتری انجام دهند.» وی ادامه داد: «بیش از ۳۰سال برای خواندن اشعار مولانا وقت گذاشتم و در این مدت توانستم بخش مهمی از پروژه شناسایی و نشر افکار مولانا را در سطح جهان انجام دهم، از این رو انتظار می‌رود همکاری بیشتری برای برگزاری پروژه‌های فرهنگی و کنسرت‌های موسیقی انجام شود.»

این خواننده اظهار کرد: «اگر بتوانیم با یک همدلی و اتحاد این راه را ادامه دهیم، یقینا به ساحل نجات خواهیم رسید.» ناظری در آستانه سفرش به قونیه نیز این کنسرت را هدیه کوچکی برای شیفتگان مولانا دانسته بود. کنسرت شهرام ناظری در بخش نوا و اصفهان و طی آن قطعات «شیدا شدم»، «قفل زندان» با آواز نوا اجرا شد. بخش دوم کنسرت نیز در مایه اصفهان اجرا شد. این در حالی بود که اجرای تصنیف «اندک اندک» با تشویق و درخواست حاضران توسط گروه موسیقی اجرا شد.

کنسرت شهرام ناظری به مناسبت بزرگداشت مولانا در تاریخ‌های ۲۲ و ۲۵ آذر در قونیه برگزار و با استقبال ایرانیان، ترک‌ها و مردم کشورهای ژاپن، روسیه و آلمان روبه‌رو شد. در این کنسرت حسین پرنیا (سنتور)، ‌فرید الهامی (شورانگیز)، صابر نظرگاهی (تار)، سعید نایب‌محمدی (عود)، فرهاد صفری (تنبک و زروان)، ‌یونس پاک‌نژاد (کمانچه) و شهرام محمدی (دف) شهرام ناظری را در این کنسرت همراهی‌ کردند. همچنین آلبوم جدید شهرام ناظری به نام «امیرکبیر» با آهنگسازی و سرپرستی پژمان طاهری منتشر شده و در این مدت چند ماه مورد استقبال قرار گرفته است. این آلبوم دارای دو لوح فشرده به نام‌های «شب‌های پاییزی» و «امیرکبیر» و شامل قطعه‌های اجرا شده در کنسرت سال ۱۳۸۹ در شهر گرگان است. در لوح شماره یک که به نام «شب‌های پاییزی» نامگذاری شده پنج قطعه صوتی و یک قطعه تصویری گنجانده شده است. لوح شماره دو که به نام «امیرکبیر» نشر یافته نیز هفت قطعه صوتی و یک قطعه تصویری در بر دارد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*