غلامعلی پورعطایی «فرهنگ موسیقایی» خراسان را تالیف کرد

melodymag

خواننده و دوتار نواز موسیقی خراسان مجموعه‌ای ۲ جلدی با عنوان «فرهنگ موسیقایی خراسان» را تالیف کرده که اکنون مرحله ویراستاری را می‌گذراند.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران، غلامعلی پورعطایی اظهار داشت: من برای گردآوری اطلاعات این مجموعه سال‌های سال با سفر کردن به مناطق مختلف خراسان زحمت کشیده‌ام و این کار را هم در زمانی که به عنوان یک معلم خدمت می‌کردم و هم پس از آن به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی خود در پیش گرفتم.

این دوتار نواز خراسانی افزود: این مجموعه که اکنون در مرحله ویراستاری قرار دارد به معرفی موسیقی مناطق مختلف خراسان، معرفی راویان و نوازنده‌ها و خواننده‌های آن، بازشناسی ریشه‌های نغمه و مقام‌ها، معرفی سبک‌ها و لحن‌ها و هر آنچه که در فرهنگ موسیقایی خراسان قابل اهمیت است، می‌پردازد.

وی همچنین تصریح کرد: این مجموعه دچار کمبودی در زمینه عکس‌های مرتبط است و از آنجا که من عکاس حرفه‌ای نبوده‌م باید فکری جدی‌تر برای آن کرد. به هر حال عکس در چنین مجموعه‌ای نقش اصلی را به عهده دارد و لازم و ملزوم مطالب کتاب محسوب می‌شود.

پورعطایی خاطرنشان کرد: امیدوارم انتشار این مجموعه هم به معرفی بیشتر فرهنگ موسیقایی خراسان و همچنین به ثبت بخشی از این منابع با ارزش فرهنگی و معنوی بیانجامد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*