مستر کلاس آهنگ‌سازی دکتر شریفیان برگزار می‌شود

melodymag

مسترکلاس آهنگسازی با حضور دکتر سعید شریفیان، روز سه شنبه،۲۲ آذرماه ساعت ۱۵، در سالن اجتماعات خانه موسیقی برگزار می شود.
مستر کلاس آهنگسازی دکتر شریفیان برگزار می شود

به گزارش مجله موسیقی ملودی مسترکلاس آهنگسازی با حضور دکتر سعید شریفیان، آهنگساز، ۲۲ آذر ماه ساعت ۱۵، در سالن اجتماعات ساختمان فاطمی برگزار می شود و در آن مبانی آهنگسازی تدریس خواهد شد. همچنین دکتر شریفیان در این مستر کلاس به پرسش حضار در خصوص آهنگسازی پاسخ خواهد داد.

هزینه این کلاس ها مبلغ ۲۰ هزار تومان است و اعضای خانه موسیقی می توانند با ارائه کارت معتبر عضویت از تخفیف ۲۵ درصدی استفاده نمایند.

به نقل از سایت خانه موسیقی، دكتر سعيد شريفيان متولد۱۳۳۳ در تهران است. او دوره های لیسانس و فوق لیسانس موسیقی خود را در مراکز علمی کشور انگلستان گذراند. همچنین درجه دكترا در فيزيک صوت و موسيقي الكتروآكوستيک را از دانشگاه پادواي ايتاليا اخذ كرد.

دكتر شريفيان در كنار فعاليت هاي آموزشي در كنسرواتوارهاي ايتاليا و كالج هاي موسيقي در انگليس، چند سال مديريت هنري و اجرايي گروه ها و اركسترهاي مجلسي و كر را تجربه كرده است. شريفيان آثار متعددی در انواع بافت هاي صوتي و گروه هاي مختلف موسيقي اعم از اركسترال، كرال، مجلسي، موسيقي الكتروآكوستيک، موسيقي فيلم و سريال هاي تلويزيوني و قطعاتی بر روي تم هاي فولكلور ايراني ساخته است.

از آثار وی می توان به پوئم سمفونيک آرش كمانگير، پوئم سمفونيک بر روي اشعار سعدي (با اجراي اركستر سمفونيك نيويورک ۱۹۹۸)،مجموعه الكتروآكوستيک كوير، مجموعه ليدر بر روي اشعار حافظ، سمفوني سرداران، سمفونی خسوف و سمفوني طلوع اشاره کرد. شریفیان همچنین دومین مدیر عامل خانه موسیقی در سال ۷۹ بود.

لازم به ذکر است، علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از روز شنبه(۱۹آذرماه) با خانه موسیقی به شماره ۶۶۹۱۷۷۱۱ تماس حاصل نمایند. و یا به نشانی: خیابان فاطمی غربی، نرسیده به جمالزاده، پلاک ۲۷۰، خانه موسیقی ایران مراجعه کنند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*