وزارت ارشاد انتشار مطلب درباره شجریان را ممنوع کرده است

شجریان

منابع آگاه مطبوعاتی می گویند وزارت ارشاد انتشار مطلب، خبر و یا تصویر از استاد شجریان را برای مطبوعات ممنوع کرده و تنها اجازه انتشار مطلب علیه این استاد موسیقی سنتی ایران را می دهد.

به گفته این منابع، نماینده وزارت ارشاد در تماس با جراید اعلام كرده كه این وزارتخانه زین‌پس به نشریات اجازه انتشار مطلب درباره شجريان را نمی دهد. این نماینده در توضیح چگونگی اخذ این تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شجریان را معاند خوانده و انتشار مطلب درباره او را «تبليغ عليه نظام» محسوب کرده است.

وی هم‌چنین اشاره کرده که از نظر وزارت ارشاد تنها انتشار مطلب علیه این استاد موسیقی بلااشکال دانسته شده است.

لازم به یادآوری است محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایرانی همواره از جایگاه هنری و محبوبیت خود برای ابراز صدای مردم استفاده کرده و به همین دلیل در سال‌های اخیر همواره آماج  حملات و اتهامات نهادها و ارگان‌هایی که این روشنگری‌ها به نفع آنان نبوده قرار گرفته است.

چندی پیش محمدرضا لطفی، دیگر استاد موسیقی سنتی ایران، شجریان را مورد انتقادات گسترده قرار داده و گفته است: «من می‌گویم یک موسیقی‌دان اول می‌بایست دردش خود موسیقی باشد. در این مصاحبه اخیر مصاحبه کننده از شجریان می‌پرسد: الان که آلبوم مرغ خوشخوان شما مجوز رسمی گرفته و کنسرت‌های شما نیز در ایران اعلام شده مشکلی ندارد، برخورد شما چگونه است؟ شجریان از کنار این مسأله رد می شود و جواب قانع کننده‌ای نمی‌دهد.»

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

8 دیدگاه

 1. درود بزرگ مرد عرصه ی هنر و میهن پرستی استاد شجریان

 2. استاد جزیی از تاریخ ایران است .مگسی کجا تواند که بیافکند عقابی

 3. یک ایرانی دلسوز

  شجریان حسابی نون به نرخ روز خوری و موج سواری میکنه، این آقا چی کم داشت؟ خب دردش این بود که رسانه ملی ربنا رو بی اجازه ایشون پخش میکنه؟ خب اگر اینطور بود که این همه سال چرا اعتراض نکرد؟ تا دید عده ای سوار موج فتنه شدن اومد و جوگیر شد و اعتراض کرد. خب تا اینجا درست! خیلیهای دیگه هم جوگیر شدن اما دیگه اینکه رفت با بی بی سی و صدای آمریکا همکاسه شد چه دلیل منطقی غیر از تشویش اذهان عمومی میتونه داشته باشه؟آقای لطفی خیلی هم درست گفتن و حرف حساب زدن برای اینکه شجریان تنش میخارید که یک سری کارهایی کرد برای اینکه خودشو سر زبونها بندازه و الان هم تا یک مطلبی درمورد شجریان نوشته میشه همه ایرانیهای جوگیر میان و زیرش به به و چه چه راه میندازن. خب وزارت ارشاد اگر اینکارو کرده صلاح خودش رو دیده. مگر نه اینکه در آمریکا و انگلیس هم قوانین سختگیرانه ای هست که به هر مطلبی اجازه انتشار داده نمیشه؟ به جای اینکه این همه بیاید از شجریان بنویسید به کارهای مهمتر بپردازید. به اینکه چطور میشه وطن رو آباد کرد و دست بیگانه رو کوتاه کرد.

 4. این چه طرز خبررسانی است؟ «منابع آگاه مطبوعاتی» یعنی چه؟
  از قول منابع آگاه مطبوعاتی می شود هر خبری را جعل کرد.

 5. زنده باد موسيقي ايراني

  آري،از درد مردم سخن گفتن و با آنان ناليدن و اشك ريختن از مردي و شرف است اما نه هم كاسه شدن با وطن فروشانِ خائن و مزدور همان مردم و نه نان به نرخ روز خوردن . . .

 6. در جواب کسانی کە از بهم آمیختن هنر و سیاست گلە مندن عرض بکنم کە از مشکلات مردم سخن گفتن ، با درد مردم نالیدن ، با اشک مردم اشک ریختن و با ظالم جنگیدن مردانگی و شرافت است نە سیاست . هنری کە بادرد مردم نیامیزد هنر نیست بی هنری است. درود بر شرافتت بزرگمرد عرصە شرف و مردانگی ، استاد همە هنرها ، شجریان بزرگ

 7. اي کاش هيچوقت هنر با سياست در هم آميخته نمي شد

 8. درود بر استاد شجریان …

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*