چهاردهمین جشنواره موسیقی سنتی همدان بهمن‌ماه برگزار می‌شود

ali-aknar-moradi

رييس اداره امور هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان از برگزاري چهاردهمين جشنواره موسيقي سنتي استان در بهمن ماه خبر داد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی محمدعلي فرجي دراين باره  به ایسنا گفت: اين جشنواره از ۱۶ بهمن‌ماه به مدت دو روز در شهر همدان برگزار مي‌شود.

او خاطرنشان کرد: اين دوره از جشنواره در سه بخش گروه‌نوازي، تک‌نوازي و آواز برگزار مي‌شود و شرايط شرکت در رشته گروه‌نوازي، ارائه آثار جديد ساخته اعضاي گروه، اجراي آثار اساتيد موسيقي با تنظيم جديد و تلفيق صحيح شعر و موسيقي در بخش با کلام است.

فرجي ادامه داد: در رشته تک‌نوازي و آواز ارائه يک قطعه ضربي از اساتيد پيشکسوت، تسلط بر گوشه‌هاي دستگاهي يا آواز انتخابي و ارائه يک اثر از ساخته‌هاي هنرمندان شرکت کننده در جشنواره در نظرگرفته شده است که بخش آخر اختياري است.

او بيان کرد: شرکت در بخش‌هاي گروه‌نوازي، تک‌نوازي و آواز براي هنرمندان بلامانع است و به هر هنرمند در صورت کسب مقام تنها در يک بخش جايزه تعلق مي‌گيرد.

فرجي همچنين اعلام کرد: انتخاب آثار براي اجرا آزاد است اما در بخش گروه‌نوازي براي گروه‌هايي که آثار جديد با موضوع «سال جهاد اقتصادي» يا موضوعات ارزشي، مذهبي و ملي ارائه کنند نسبت به کيفيت اثر، امتيازي ويژه درنظر گرفته خواهد شد.

او اضافه كرد: هنرمندان موسيقي استان در همه سنين تا ۲۵ آبان‌ماه مي‌توانند آثار خود را در قالب لوح فشرده همراه با فرم شرکت در جشنواره به دبيرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ارسال کنند و به آثاري که بعد از اين تاريخ ارسال شود ترتيب اثر داده نمي‌شود.

فرجي تصريح کرد: تعداد اعضاي گروه‌هاي شرکت‌کننده در اين جشنواره حداقل ۵ نفر و حداکثر ۱۰ نفر است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*