برگزاری کنسرت پورناظری‌ها و گروه شمس در آمریکا

pournazeri-06

سرپرست گروه شمس از اجرای این گروه به همراه «ارکستر سمفونیک پسیفیک» اورنج كانتی كالیفرنیا در نوروز سال ۹۱ با صدای سهراب پورناظری خبر داد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی كیخسرو پورناظری با بیان اینكه برنامه یادشده برای چهار شب در آمریكا اجرا می شود افزود: در این برنامه آثاری از تهمورس و سهراب پورناظری با همراهی گروه شمس و اركستر سمفونی بر اساس موسیقی تنبور موسیقی ملی و موسیقی كردی، تركیبی از چند فرهنگ موسیقایی ایران اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینكه این قطعات برای نخستین بار نواخته می شوند،گفت: این كارها براساس برداشت آهنگسازان گروه شمس از موسیقی ایرانی و موسیقی سمفونیك بوده كه برای سازهای ایرانی و سازهای كلاسیك نوشته شده است.

به نقل از روابط عمومی گروه شمس، آهنگساز گروه شمس افزود: «زیر باران» از ساخته های تهمورس پورناظری بر اساس كلام شفیعی كدكنی، كنسرتو برای كمانچه و اركستر از ساخته های سهراب پورناظری، «یاد» از ساخته های پورناظری بر اساس كلام محمدرضا فتاحی ، «آی ویو یو» ترانه كردی وی – پورناظری- بوده كه دیوید گارنر، آهنگساز آمریكایی و شهرداد روحانی این آثار را برای اركستر سمفونیك تنظیم كرده‌اند.

پور ناظری یادآورشد: در این برنامه سهراب پورناظری اشعاری از مولانا و شفیعی كدكنی را می‌خواند رهبری اركستر بر عهده كارل اس تی كل ایر موسیقیدان مطرح آمریكایی است.

گروه شمس از سال ۱۹۹۰ تاكنون در آمریكا و دیگر كشورهای جهان به معرفی موسیقی ملی ایرانی پرداخته به طوری كه سال گذشته از سوی شهردار سانفرانسیكو به دلیل معرفی و ترویج موسیقی و فرهنگ ایرانی نشان لیافت دریافت كرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*