جزییات اجرای گروه موسیقی «فوژان» در جشنواره موسیقی فجر

melodymag

كنسرت گروه موسيقي «فوژان» به سرپرستي حميد ديبازر ‌همزمان با جشنواره‌ي موسيقي فجر در سالن اصلي تئاتر شهر برگزار مي‌شود.
حمید ديبازر درباره‌ي اجراي پيش روي گروه «فوژان» توضيح داد: قطعاتي كه در اجراي جديد‌«فوژان» شنيده خواهند شد‌، قطعاتي متنوع هستند كه گاهي سرشار از آرامش و گاهي ديگر هيجان انگيز و مملو از انرژي هستند.
به گفته‌ي وي؛ اجراي قطعات برگرفته از موسيقي آييني هم از قسمت‌هاي اصلي موسيقي اين گروه است. او ادامه داد: در اين كنسرت ۱۲ قطعه اجرا خواهد شد كه تعدادي از آن‌ها قطعاتي جديد و بعضي ديگر با تنظيمي متفاوت ارائه مي‌شوند

استفاده از گروه سازهاي كوبه‌اي بر مبناي موسيقي قومي ايران را از اتفاقات جديد اين كنسرت دانست و افزود: در اين كنسرت با تنوع گسترده‌ي رنگ‌هاي صوتي به صحنه مي‌رويم كه توسط يك آهنگساز با استفاده از ساز‌هاي مختلف به مخاطب القا مي‌شود.
اين نوازنده و آهنگساز همچنين گفت: «ريتم بازي» يكي از قطعات كنسرت گروه «فوژان» است‌ كه با استفاده از گيتار باس و تنظيم براي مجموعه‌ي سازهاي گروه نواخته مي‌شود كه پيش‌بيني مي‌كنم، جذابيت خاصي براي مخاطب داشته باشد.
ديبازر با بيان اينكه طيف گسترده مخاطب در كنسرت‌هاي «فوژان» حضور مي‌يابند‌، تصريح كرد: براي آهنگسازي تنوع ذهني خود را در نظر گرفتم. چرا كه بايد ابتدا خودمان مخاطب كار بوده و لذت انتشار اثر را به مخاطب حس كنيم، در غير اين صورت نمي‌توان با شنونده ارتباط برقرار كرد.
اين هنرمند عرصه‌ي موسيقي محل اجراي گروه «فوژان» را سالن اصلي «تئاتر شهر» اعلام كرد و افزود: در نوع موسيقي ما صدا و كيفيت آن از اهميت زيادي برخوردار است. بنده سالن تئاتر شهر را مي‌شناسم و مي‌دانم از آکوستيك خوبي برخوردار است اما كار «فوژان» پيچيده است چرا كه در اين كنسرت سازهاي ايراني‌،كلاسيك‌،الكتريك و كوبه‌اي كنار يكديگر قرار گرفتند.
ديبازر از علي جعفري (مايستر)، سهراب برهمندي (آلتو)، هومن نامداري(ساكسيفون)، بهنود فدوي(آكاردئون)،‌ آرش فلاح (ني)،‌عيسي غفاري(تار و سه‌تار)‌، حميد خوانساري (عود)، ميرمهدي قاسمي(باس)، پژمان فرهمند(پركاشن)و… به عنوان هنرمنداني نام برد كه او را در اين كنسرت همراهي مي‌كنند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*